ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.85
Hodnoceno: 68x Prosím, ohodnoť práci

Drsná paní

Ve čtvrté třídě naše ředitelka naplánovala školní výlet do Itálie. Ceny, které byly nabízeny, byly až směšně nízké, takže si výlet do Itálie mohl dovolit téměř každý. Naše škola měla jen pět tříd, zhruba asi sto dětí a z toho jich jelo sedmdesát. Akorát jsme naplnili autobus a mohli jsme jet vstříc novému dobrodružství!

Hotel, který jsme dostali, byl docela obyčejný, ale prostředí, ve kterém se nacházel, bylo vskutku impozantní! Náš hotel byl položený na kraji jednoho krásného udržovaného lesíku.

Všechno bylo moc fajn! Všichni jsme byli značně unavení, a tak jsme zalehli do svých pohodlných postýlek! Ráno jsme všichni vyběhli ven před hotel a hráli různé hry. Najednou z okna hotelu na nás vykoukla nějaká stará paní a začala na nás pálit svou italštinou...

Pochopitelně jsme ji nic nerozuměli. Opět jsme se věnovali svým hrám a tu babu jsme radši ignorovali! A to se nám nevyplatilo, vyběhla na nás s koštětem! Všichni utíkali, co jim nohy stačily, naštěstí baba nebyla příliš rychlá. Kdykoli jsme si hráli před hotelem, hrozně jí to vadilo! Začala nás nenávidět a my ji! Vypukla krutá válka!!! Ta baba byla opravdu neuvěřitelná! Kluk jménem Franta šel ráno vynést koš, když se vracel zpátky, najednou na něj vyběhla baba s koštětem! Franta byl docela tlustý, takže měl co dělat, aby unikl jisté smrti!

Teď byla řada na nás! V Itálii byl velký trend hopíků, takže nám nemohly chybět!
Opět jsme si šli hrát před hotel a snažili jsme se řvát tak, abychom babu vylákali z jejího doupěte. Všichni jsme měli připravenou hrst hopíků, byli jsme připraveni k palbě!

Baba vyběhla se svým koštětem, když v tom se zastavila! Všimla si našich zbraní, snažila se utéct zpátky, ale bylo pozdě! Zavalila ji obrovská horda hopíků! Bába se svalila na zem a údajně si zlomila pravou ruku. A z toho byl samozřejmě velký průšvih! Hodně se to řešilo, nakonec se rozhodli, že budeme muset ukončit svůj pobyt v hotelu předčasně.
Výlet jsme si sice zkrátili, ale doteď na to všichni v dobrém vzpomínají...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Drsná paníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)