ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.97
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Dovolená za všechny prachy

Společně s kamarády jsme vyrazili do USA oslavit naše úspěšné ukončení vysoké školy. Desetidenní pobyt však utíkal velmi rychle a naše dovolená probíhala možná až příliš poklidně. Intenzivně jsme přemýšleli, jakým způsobem bychom si zpestřili program.
"A co takhle zkusit nějaký strip bar," uslyšeli jsme od Petra.
Nápad to byl prostý, všem se ale hned zalíbil. Petr našel na Internetu jeden známý bar uprostřed floridského Miami. Já jsem se už nemohl dočkat, až ochutnám pravé tropické ovocné koktejly. Se západem slunce se více a více přibližovala naše cesta do nočního Miami.

Po příjezdu do strip baru jsem byl ohromen jeho nádhernou výzdobou. Kluci byli nejvíce nadšení z černošských barmanek, které obsluhovaly "nahoře bez". Po slavnostním přípitku na zdárné ukončení vysoké, začala již ta pravá "pařba". Atmosféra na diskotéce místního klubu byla nádherná. Kluci pili čím dál více alkoholu, což se samozřejmě projevovalo jejich stupňující se agresí a nevrlostí.
"Půjdeme už domů," řekl jsem jim přísným hlasem.
"Ale ne, vždyť naše oslava teď opravdově začala," obhajoval kamarády Jan.
Nechal jsem tedy kluky, ať si pořádně užijí. Mé obavy o ně zaháněl lahodný banánový džus a pohledná mladá americká barmanka, s níž jsem si chvíli povídal. Hoši už byli značně opilí a najednou rozbíjeli zařízení baru. Vyhazovači se s nimi začali hned prát, ale souboj byl velmi vyrovnaný. Vše vyvrcholilo příjezdem americké policie a zatčením mých kamarádů.

Druhého dne ráno jsem odjel za šerifem do Miami. Byl to statný chlapík, ale velice příjemný člověk, se kterým se dalo dohodnout. Slíbil mi, že mé kamarády odpoledne propustí, ale budou muset zaplatit škodu způsobenou v podniku. Když jsem slyšel sumu, která musí být uhrazena, necítil jsem se příliš dobře. Začal jsem přemýšlet, zda budeme mít vůbec peníze na zpáteční letenky domů. Šerif mi dovolil návštěvu u kluků v jejich policejní cele. Se vším jsem je seznámil. Kamarádi vše vyrovnali a byli spokojení, že už je to za nimi.
Těšili jsme se na let zpět domů, protože každý byl z této nepříjemné situace značně unaven. Zbylo nám pouze pár drobných, jež jsme utratili na letišti za pivo. Byla to dovolená opravdu "za všechny prachy"!

Vždy, když vidím v televizi zmínku o USA, vzpomenu si na tuto příhodu, jíž jsme ukončili jednu životní etapu, etapu studií. Po letech si však rád připomínám tento zážitek, na který asi do konce života nezapomenu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dovolená za všechny prachyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)