ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 312x Prosím, ohodnoť práci

Dovolená v Bulharsku

Letos jsme se opět vypravili k moři. Naším cílem se stalo Bulharsko. I přes varování ostatních jsme se vydali na dvoudenní cestu autem. Spolu s námi jely ještě tři rodiny podobných nadšenců. K naší velké radosti i cesta přes Rumunsko proběhla bez problémů. A tak jsme se po mnoha hodinách strávených v autě ocitli v bulharském Primorsku. I přesto, že jsme tam dorazili pozdě v noci, vedla naše první cesta, místo do postele, k moři. Všichni jsme si okusili chůzi v chladném písku a za svitu baterek a měsíce jsme pozorovali vodní hladinu. Zanedlouho jsme se odebrali do chatek a těšili se na ráno. Tímto jsme zahájili naši dvoutýdenní dovolenou u moře.
Ráno nás moře přivítalo nezvykle velkými vlnami. Místo klidného koupání jsme si užili hodně legrace ve vlnách. Každý večer jsme vyráželi do centra Primorska, kde si každý přišel na své. Dospělí procházeli nekonečné množství stánků s všelijakým zbožím. A my mladší jsme našli zálibu v pouťových atrakcích, kterých bylo všude plno. Nejvíce jsme si oblíbili obří houpací loď, na kterou se nám jednou podařilo zlákat i dospěláky. Ti nás potom dlouho proklínali, protože si nemohli vychutnat dobrou večeři v naší oblíbené restauraci. Po žádné večeři nemohla chybět ani návštěva nedaleké cukrárny, kde jsme si mohli objednat zmrzlinové poháry, jejichž vynikající vzhled a chuť byly vystiženy názvy jako například Extáze, Mexiko, Sladký Eden nebo pro ty menší třeba Mickey mouse nebo Pinocchio.
Kromě povalování u moře a chození po městě jsme se občas vydali i na výlety. Když se ostatní rodiny rozhodly navštívit nedaleký Istanbul v Turecku, my jsme vyrazili na opačnou stranu do delfinária ve Varně. Ačkoli představení trvalo pouhých 45 minut, byli jsme všichni nadšeni a dlouho na to budeme vzpomínat. Cestou zpět jsme objevili AQUAPARK u Burgasu. Po návratu našich přátel z Turecka jsme se tam všichni na celý den vypravili. Čekalo tam na nás mnoho tobogánů i dalších vodních atrakcí. Náš další výlet směřoval do překrásné zátoky. Viděli jsme spoustu medúz, krabů, ryb a dalších mořských živočichů. Při potápění si naši otcové nasbírali škeble, které se později staly jejich večeří. My ostatní jsme raději dali přednost vepřovým plátkům.
Kolem našich chatek se rozkládaly louky a tak není divu, že k našemu plotu přišli nejprve divocí koně a po nich i býci. Koně jsme se odvážili i napojit a nakrmit je slupkami z melounů, ale býky jsme pozorovali jen z povzdálí.
Naše dovolená utekla jako voda a všichni jsme odjížděli domů s tím, že se sem jednou určitě vrátíme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dovolená v BulharskuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)