ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 97x Prosím, ohodnoť práci

Dovolená směr Kanárské ostrovy

V září 2000 jsem se od rodičů dozvěděla, že začátkem října poletíme na Kanárské ostrovy. Sbalili jsme všechny potřebné věci, a já se těšila na sopečný ostrov Tenerife a sopku, která na něm je. Na dovolenou s námi také jela babička s dědou. 12. října jsme konečně vyrazili.
V Brně na nás čekal autobus od cestovní kanceláře, který nás odvezl na pražské letiště Ruzyně. Tam jsme čekali asi dvě hodiny na letadlo a jeho připravení. Konečně jsme si mohli jít sednout do letadla, ale já jsem si ho nejprve pozorně prohlédla. Letadlo bylo celé modré, jenom název cestovní kanceláře a číslo letadla bylo vybarveno bíle. Když jsme vzlétli, všechno na zemi se zmenšilo. Praha z té výšky vypadala jako seskupení malých teček. Když jsme začali nabírat výšku, objevili se pod námi mraky, které znemožnili pohled na zem. Jenom na pár místech mraky výhled nezakryly. Letěli jsme přes Rakousko, Francii, Španělsko, Portugalsko a část Atlantského oceánu. Když jsme letěli nad oceánem, většina mraků zmizela. Díky tomu se naskytl neuvěřitelný pohled.
Všude, kam oko dohlédlo, byla voda. Vlny spolu závodily, nikdy však nemohli doběhnout do cíle. Zlaté slunce ukazovalo svůj jas v zrcadlově čistém oceánu a silný vítr k tomu hrál neuvěřitelnou píseň.
Po krátké době jsme konečně doletěli ke Kanárským ostrovům. Některé byly malé a některé zase velké. Největší byl ten ostrov, na který jsme letěli. Nad Tenerifem se zase objevily mraky, takže jsme skoro nic neviděli. Šla spatřit jenom sopka Teide, která svůj vrchol skrývala nad mraky. Po přistání nás autobus odvezl do hotelu. Všichni jsme se ubytovali a potom vydali na průzkum k vodě. Přišli jsme pod hotel a tam jsme zahlédli první pláž. Nedalo se tomu říkat ani pláž, protože vstup do vody byl životu nebezpečný. Přístup do moře tvořily veliké kameny namalovány černou barvou. Vedle čněly do všech stran černá skaliska, která připomínala ježka. Veliké vlny se předháněly, která se nám dřív ukáže. Žádná však nebyla první. Šli jsme se tedy podívat kousek po břehu, jestli nenajdeme i jiné přístupy do moře...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kočička, 15.02.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dovolená směr Kanárské ostrovyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­