ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.52
Hodnoceno: 86x Prosím, ohodnoť práci

Dobrodružství u vody

Jednoho slunného dne se šli Vašek, Klára a Daniel vykoupat do blízkého rybníka. Když tam přišli, uviděli velkou ceduli. "Zákaz skoků do vody!" četl Daniel. Usmál se a řekl: "Co se mi tady může stát?"
Všichni se vysvlékli do plavek a šli do vody. Dan se chystal skočit, ale Klára ho zadržela: "Neskákej! Je tady spousta kamenů!" Ale Dan ji neposlechl. Odrazil se a skočil. Bylo slyšet, jak do něčeho narazil. "Dan skočil přímo na kámen!" vykřikla Klára. "Co budeme dělat?" zpanikařil Vašek. Ale to už Klára plavala za Danem. Vytáhla ho z vody a překlopila na bok, aby mu vytekla voda z úst a dala mu umělé dýchání. "Zavolej sanitku!" řekla Klára vyděšenému Vaškovi a zatím přikryla Dana osuškou.
Přijela sanitka a záchranáři dali Daniela hned na lehátko. Zeptali se dětí: "Co se tu vlastně stalo?" "On ... chtěl skočit do vody, ... ale skočil ... na kámen!" koktal Vašek. Sanitka začala houkat a odjížděla pryč.
Vašek a Klára sbalili všechny věci a vydali se domů. Potom šli do nemocnice za Danem. Když vešli za ním do pokoje, řekl jim: "Mám otřes mozku a budu tu muset pár dní zůstat. A děkuju za pomoc!" "Teď už nebudeš skákat do vody, kde je spousta kamenů, viď?" zeptala se Klára. "Jistě že ne. Je to pro mně ponaučení!" odpověděl Daniel.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luciiina, 27.12.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dobrodružství u vodyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­