ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.06
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Cukrový trest

Otevřu oči. Zaostřím a zjistím, že se vznáším. Na sobě mám svoje oblíbené pyžamo s včelkou Májou. Rozhlédnu se a uvidím kolem sebe budovy z cukroví. Snažím se otočit, ale nedaří se mi to. Zkusím tedy mávat rukama a kopat nohama a najednou se pohybuji. Plavu vzduchem!

Před sebou spatřím budovu ve tvaru větrníku. Zamířím k ní a přede mnou se otevřou šlehačkové dveře. Vplavu dovnitř a zastavím se. Před sebou uvidím svoji učitelku ruštiny v krásných šatech posetých štafetkami. Uličnicky se usměji a připlavu k ní. Natáhnu ruku a jednu štafetku si utrhnu. Sním ji a letím do dalšího patra.

Ve druhém patře narazím na zubaře, jenž má vlasy ve tvaru šlehačky. Zamračeně se na mě dívá, ale já ho jen obepluji. Po cestě na něj stihnu vypláznout jazyk a plavu do 3. patra, které je poslední.

Uprostřed místnosti stojí obří zmrzlinový pohár. Chci k němu připlavat, ale najednou mě za pas popadnou velké ruce. Vzpírám se, ale ruce jsou moc silné a odtahují mě od poháru dál a dál. Pohár se mi vzdaluje a já křičím: "Ne, ne!" Ruce si mě pomalu otáčejí čelem k sobě a já vidím tu strašlivou tvář. Dívám se do očí paní Mrkvi!

Pohrdavě si mě měří pohledem. "Místo aby sis vážila zdravých a kvalitních potravin, sníš o nezdravých a sladkých věcech. Za to tě stihne krutý trest!" řekne ledovým tónem Mrkev. Přikrčím se a pocítím náhlý příval viny a studu. Vyděšeně začnu Mrkev prosit. Ta je ale neoblomná a nemá se mnou slitování.

"Neztrácej čas prosbami, stejně svému trestu neujdeš." Objeví se blesk, který oslní mé oči. Zakryji si je rukama a odvrátím tvář. Po chvíli se podívám zpět a zjistím, že Mrkev zmizela. Oddechnu si, ale pak mi dojde, že ruce mě stále drží.

"Co se stalo? Proč tě nevidím?" ptám se zoufale. "To je tvůj trest. Už nikdy neuvidíš zeleninu ani nic, co máš ráda. Budeš žít v tomto sladkém světě na věky věků!" odpověděla Mrkev. Chci vykřiknout a prosit o smilování, když najednou uslyším zvonění.

Probudím se na posteli celá zpocená. Byl to jen sen. Příšerně děsivý sen, o kterém se nesmí nikdo nikdy dozvědět!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marie Žůrková, 01.04.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Cukrový trestMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­