ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Co se mi stalo na Mikuláše

Tento příběh se nám stal, když jsme chodily do páté třídy. Bylo 5. prosince a my se s holkami ze třídy domluvily, že půjdeme za Mikuláše. Já měla představovat Mikuláše, Karolína čerta a Ema měla být anděl. Pro děti jsme si do košíčku nakoupily i všechny možné sladkosti...

Když nastal večer a my obešly již plno domů, zastavil nás jeden trochu podivný pán, který nám řekl: "Děvčata, prosím vás, nemohla byste přijít i k nám domů? Objednali jsme pro našeho synka čerta s Mikulášem, a ti nedorazili..."
"Dobrá, pane, kde bydlíte?" zeptala jsem se.
"Já vás tam zavezu, je to kousek odtud..."

Nasedly jsme do jeho auta a on za námi zabouchl dveře. V tu chvíli jsem si uvědomila: "Co když nás chce zabít? Kdoví kam nás veze! Neměly jsme s ním nikam jezdit..."
Pošeptala jsem to Karolíně, která rázem dostala taky strach. Domluvily jsme se tedy spolu, že kdyby nám chtěl ten chlap cokoliv udělat, že ho když tak bouchnu svou mikulášskou berlí!

Skutečně jsem se dost bála. Už tolikrát jsem slyšela, že nějaké dítě nastoupilo do cizího auta a již se nevrátilo...

Za nějakou dobu auto zastavilo a všichni jsme společně vystoupili. Pán nás zavedl ke svému domu a otevřel dveře. Opravdu jsem si v tu chvíli myslela, že jen co tam vlezeme, zabouchne za námi a uvnitř nás přinejmenším zamorduje. Pro jistotu jsem si tak ve dveřích nechala jednu nohu.

Můj strach ale v mžiku přešel, když jsem uviděla, že k nám přibíhá natěšený malý chlapec se ženou. S holkami jsme mu daly cukroví a on byl za to moc rád.

Všechno tedy nakonec dobře dopadlo, ale já už za Mikuláše raději nikdy nepůjdu, to mi věřte!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Baletka, 06.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co se mi stalo na MikulášeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­