ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.30
Hodnoceno: 99x Prosím, ohodnoť práci

Cesta starou felicií

Příhoda, o které píšu, se stala přibližně před dvěma měsíci.
Byl obyčejný všední den a náš fotbalový tým měl jet na turnaj do Pardubic. Vyjížděli jsme brzo ráno z Háječku, kde jsme také měli sraz. Tentokrát jsme nejeli autobusem ale čtyřmi auty. Sami jsme se měli domluvit, kdo s kým pojede, a tak všichni hned přiběhli k autu našeho pana asistenta, který má krásnou audinu. Já jsem se do ní nehrnul, jel jsem s naším vedoucím a jeho nepříliš přesvědčivě vypadající felicií. "Dojede to vůbec?" tak zněla má první slova uvnitř auta. "To je jasný, tohle auto vydrží všechno," odpověděl hned náš řidič. A tak jsme stěží zapnuli motor a vyrazili do ranních ulic Hradce Králové. Na poslední křižovatce před výjezdem z města jsme zastavili na červené, hned vedle audiny, kterou řídil náš asistent. Pár srandovními gesty jsme vyprovokovali takový menší závod, který se naplno rozjel na silnici Hradec Králové-Pardubice. Při poslechu rádia a zjištění, že na této trase stojí radar nás donutilo zpomalit a pustit do čela našeho soupeře, který nevědomky jel dál svých 130 km/h. Ještě teď se musím smát při vzpomínce na pohled asistenta, když viděl, jak se smějeme a pokračujeme v jízdě.
Už jsme projeli Pardubicemi a viděli stadion, jenže jak se na něj dostat? Příjezdovou cestu opravovali, tak jsme to zkusili nějakou lesní cestou. Tento nápad vypadal slibně, dokud před námi nestála zahrádkářská kolonie. A tak jsme chtěli vycouvat, ale za námi byl jeden z rodičů, který také jel na stadion. Zřejmě nás následoval v domnění, že víme, kam jedeme. Jenže opak byl pravdou. Nezbývalo než vycouvat, což bylo celkem nebezpečné, neboť vedle nás byla strouha a pod námi kluzké bláto, a tak jsme se rozhodli otočit to na malém plácku lemovaném stromy. Auto jsme sice otočili, ale asi třikrát jsme ho otřeli o strom a ještě k tomu jsme zapadli do bláta. Po roztlačení auta jsme ho zašpinili i zevnitř, neboť zablácené boty nebylo kde očistit. Opětovně jsme zažehli motor a při výjezdu z této lesní stezky na nás čekal řidič stříbrné octavie, že nám vynadá. No v podstatě ono ani nebylo poznat, že to auto bylo stříbrné, spíš vypadalo, že právě dokončilo terénní závod. Asi právě kvůli tomu ná chtěl vynadat. A tak jsme pokračovali v jízdě po silnici a docela nás překvapilo, že asi o 50 metrů dále stála cedule fotbalový stadion doprava.
Tak jsme vjeli na parkoviště vypnuli motor a pan vedoucí vítězně prohlásil: "Neříkal jsem snad, že tahle kára vydrží všechno?!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Radek Korba, 29.10.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Cesta starou feliciíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­