ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.09
Hodnoceno: 81x Prosím, ohodnoť práci

Cesta kolem světa

- vypravování s prvky zamyšlení

V současné době se cestování stalo velkým trendem. Každoročně vyjíždí do zahraničí tisíce lidí. Obzvláště v létě za sluncem a mořem, ale v kurzu jsou i různé poznávací zájezdy, které se čím dál tím víc stávají vyhledávanějšími. Najdou se i jedinci, které láká extrémní prostředí a adrenalin a lezou třeba po horách v různých koutech země.
Cestování není levnou záležitostí a ne každý si může dovolit vycestovat za hranice, ať už za sluncem a lenošením u moře, poznávačkou jiné kultury, nebo horolezením a prozkoumáváním svých možností v jiném prostředí. Tak jako jsme každý úplně jiný, tak má každý jiné přání a touhy i co se týče cestování. Ale snad každý se alespoň jednou zasnil nad tím, jaké by to bylo, kdyby mohl procestovat celý svět jako ve filmu "Cesta kolem světa za 80 dní".

I já nad tím přemýšlím a sním...jsem milionář a času mám také dost...vydávám se na cestu kolem světa...

Začínám v Evropě, kde jsou mým cílem státy Francie, Anglie, Španělsko, Itálie a Švýcarsko. Každý státeček má něco, proč bych ho rád navštívil. První zastávkou na mém putování po světě bude Švýcarsko, proslulé svými pověstnými "švýrarskými hodinkami". Ve Francii je mou zastávkou Eiffelova věž. V Anglii mě láká navštívit můzeum voskových figurín a proslulé Trafalgarské náměstí. Zalenošit si zajedu na španělské pláže a trochu adrenalinu mi zvednou býčí zápasy. Ani historie mi neuškodí, a tak se vydávám do Itálie, abych zhlédl Koloseum, Benátky a navštívil "stát ve státě", Vatikán.
Přemítám kam se vydat teď. Lákají mě arabské země a jejich kultura, kde muž je pánem, bohem je Aláh a posvátnou knihou Korán. Nacházím se v Saudské Arábii, kde obdivují nádherné mešity a starověkou kulturu. Ještě si zalenoším na plážích v Dubaji a už plánuji, jak se přesídlím na asijský kontinent. Už se vidím v Číně, Japonsku, Vietnamu a Korei, jak cestuji těmi nejjednoduššími dopravními prostředky po městech a ochutnávám vyhlášenou čínskou kuchyni. Po pár dnech strávených v Asii mám rýže už dost a docela se těším, až se letadlem přemístím do Ameriky a dám si pořádný hamburger.
A jsem tu, v Americe, v zemi nekonečné svobody a možností. Nejprve chci vidět Hollywood - město filmu. Tady se točí ty filmy a tady jsou ty filmové hvězdy, co vídám každý den v televizi. Další zastávkou bude Los Angeles - město andělů. Je to tak vzrušující být ve městech, kde se točí filmy, které my pak jen sledujeme na obrazovce.
Za další zastávku si vybírám Mexiko, tam ochutnám zas pro změnu mexickou kuchyni a podívám se na právé mexické kaktusy. V Brazílii mrknu na plántáže kávy a brazilské krasavice a už jsem zase v letadle, letím na Kubu trochu si zalenošit, než se vydám do Afriky.
A jsem v Africe. Projíždím se lodí po Nilu, obdivuji pyramidy v Egyptě a nakupuji suvenýry pro přátele. Ještě se chci taky podívat na safari, abych viděl naživo všechny ty dravé šelmy. Poté se vydám do JAR, Jihoafrické republiky, kde si užiji další skvělé lenošení na pláži a koupání. A pak už jen poletím do Austrálie na klokany...

Tak to je má představa cesty kolem světa a mé přání, co bych chtěl v jaké zemi a na jakém kontinentu vidět. Třeba se mi to jednou splní...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Cesta kolem světaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)