ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Česká kosmonautka aneb Návrat do minulosti

  • smyšlené vypravování

"Je to malý krok pro člověka, ale velký krok pro lidstvo." Přesně tohle pronesl Neil Armstrong, když stanul jako první člověk na Měsíci. Před svým výletem do minulosti si ale ještě musím pořádně prostudovat, jak se chovat v raketě.

Letím tunelem času, který se zdá být nekonečný. Přenesla jsem se do roku 1965 - o čtyři roky dříve, než na Měsíci stanuli Neil Armstrong a Edwin Aldrin. Hned jsem začala shánět co nejvýkonnější raketu, která by byla schopna dopravit mě na Měsíc a zpátky.
Je ohromná - vypadá jako velký bílý šíp, který je schopný čehokoliv. Prošla jsem rychlokurzem, jak se stát kosmonautkou a už jsem připravená ke startu - připravená změnit dějiny.

Start byl moc rychlý, padám do mdlob. Proberu se až na místě. Konečně. Je tady ta dlouho očekávaná chvíle - vstupuji pravou nohou na Měsíc a vztyčuji tam českou vlajku!
Na Měsíci se ale moc dlouho nezdržím, protože tam je celkem nuda.
Cesta zpět proběhla bez problémů. Přistála jsem bezpečně na Zemi a upřímně jsem ráda, že to mám za sebou.

Můj úkol je splněn - Československo předběhlo Ameriku, mělo prvního člověka na Měsíci - mě!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Česká kosmonautka aneb Návrat do minulostiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)