ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.56
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Červ Bedřich vypravuje

Jmenuji se Bedřich. Jsem červ středního věku; téměř bez vady. Jsem celkem krásný - jen na špičce nosu mám tmavý flek, který hyzdí mé vláčné tělo.
Zrovna jsem vstal, a tak se vydávám na svou denní pouť podchodem, na jehož konci jsou jezdící schody. Nemám sice přesný přehled o čase, ale nějakou červici tu vyhlížím asi půl roku. Stojí mě to velké množství energie a přemáhání, jelikož každý den minu již věkem sešlý plakát nahé ženy přibližně padesátkrát. Každou chvíli do mne vrazí podpatek nějaké ženy; to mě také dost vyčerpává. Tentokrát to ale stojí zato. Vyšplhal jsem se na nepohyblivý bok zábradlí a vyhlížím. Do podchodu právě vchází postava, jejíž obrysy kontrastují s denním světlem ulice. Má na sobě tmavomodrý klobouk omotaný světle modrou stužkou a kytkou, která tam jistě leží již dobrých pár let. Přes její tělo se stěží natahuje bílá, téměř průhledná halenka, pod kterou se tlačí čtyři záhyby jejího těla a pás tmavomodré sukně, která jeden z těch ohybů také obepíná. Podpatky má velmi vysoké a vypadá velmi sebevědomě.
Hlavní ale je, že na tom zastaralém klobouku sedí jako třešinka na dortu krásná červice. Má nos pěkně vysoko a je celá taková heboučká. Je rozhodnuto. Vydám se za ní, i kdybych za to měl zaplatit svým drahocenným životem. Ach, jak je krásná!
Ihned se vydávám té obtloustlé ženě naproti. Dělá mi sice problémy přeskočit na její nohu, ale trocha tělocviku za tu nádheru nahoře rozhodně stojí. Letím jako blesk, abych byl co nejdřív u té krasavice, až se mi točí hlava. Konečně jsem u ní. Stojím s otevřenou pusou a koukám na tu nádheru přede mnou. Ona také kouká - a má při tom mnohem větší oči než já. Blížím se k ní s otevřenou náručí, ale ona couvá s pažemi přitaženými k tělu. Nechápu proč. Už je skoro na konci lemu od klobouku. Má touha mě stále táhne k ní. Spadla. A zrovna v nepravý čas. Jsem nešťastný. Moje třešinka spadla přímo do místa, kde eskalátor zajíždí do podzemí a celou ji rozdrtil.
Dnešní den je tedy znovu neúspěšný; ale já za to přeci nemůžu, že jsou ty holky tak neschopné, že ihned prchají, jakmile se k nim přiblížím.
A pak se lidi diví, že červů ubývá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Červ Bedřich vypravujeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)