ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 642x Prosím, ohodnoť práci

Černá kočka

Bydlím na vesnici. Jednou jsem se vracela domů z hřiště a napadlo mě vzít to zkratkou. Byla to taková polní cesta. Šla jsem a najednou se na cestě objevila černá kočka. Chvíli jen tak seděla a upínala na mě svá zelená očka. Nejdřív jsem ji pozorovala jak zhypnotizovaná, protože kočka mi připadala něčím zvláštní. Nemohla jsem však přijít na to, čím to je. Udělala jsem jeden malý krůček blíž k ní a ona se obrátila a utekla. Cestou domů jsem nemyslela na nic jiného než na kočku. Později mě napadlo, že mi vlastně přeběhla přes cestu a to přináší smůlu. Ale na takovéhle pověry moc nevěřím, jelikož jsem narozená třináctého v pátek.
Když jsem došla domů, namířila jsem si to do pokojíku. Zavřela jsem za sebou dveře a uslyšela velký rámus. Když jsem se otočila, viděla jsem, že se sklo ze dveří vysypalo. "Ta černá kočka!", napadlo mě ihned. Později jsem tuto myšlenku zavrhla. Byla jsem už ospalá a šla jsem do koupelny. Cestou jsem na schodech uklouzla. Hned mě napadlo, že za to může černá kočka.
Druhý den ve škole paní učitelka rozdávala písemky z přírodopisu. Čekala jsem jedničku, neboť jsem se učila, ale když učitelka položila písemku na lavici se slovy: "Tys tomu ale dala!", zarazilo mě to. A taky jsem měla důvod. Na písemce byla napsaná čtyřka. Moje myšlenky se opět upnuly ke kočce. Musím ji znovu najít.
Navečer jsem opět šla po cestičce domů a zase tam seděla ta černá kočka a opět na mně upínala svá zelená očka. Popošla jsem kousek k ní - neutekla. Vzala jsem ji do náručí a utíkala domů. Tam jsem se dozvěděla věcí! Sklo se vysypalo, protože můj mladší bratr si hrál s míčem a sklo se nakřáplo a když jsem malinko bouchla dveřmi, vysypalo se. Uklouznutí na shodech taky nebylo jen tak - schody byly ještě mokré, protože mamka vytírala. Druhý den se mi ve škole paní učitelka omlouvala, že se při písemce zmýlila a já dostala jedničku.
Zjistili jsme, že kočka nikomu nepatří a k mé veliké radosti mi maminka dovolila si ji ponechat. "Promiň mi to kočičko", omlouvala jsem se jí. "Všechno jsou to jen hloupé pověry." Kočka se na mne podívala, stulila se mi na klín a spokojeně předla. Všechno byly jen náhody. Takže za nic nemohla moje kočička Elfinka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Trinity, 18.02.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Černá kočkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­