ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.68
Hodnoceno: 78x Prosím, ohodnoť práci

Beruška vypravuje

Jsem okrasné nestrouhající strouhátko beruška s červenými zády a černými puntíky a s nožičkama na pružince. Mám černou hlavu s bílýma očima a černou tečkou uprostřed. Bydlím u jedné malé holčičky Terezky. Vždycky na ni čekám, než přijde ze školky. Mám docela dost dobrý výhled z balkónu. A když si zrovna nepovídám s pokladničkou prasátkem, tak se občas kouknu, co se venku děje, a vidím, že tam létají také berušky, ale trochu menší. Jinak za mnou chodí barevné pastelky a chtějí, abych je ostrouhala, protože to Terezka neumí a já pořád dokola vysvětluji, že jsem tupé, ale oni to pořád nechtějí pochopit. Třeba budu mít štěstí a někdo přijde a nabrousí mě anebo taky už vynalezli stroj, který strouhá úplně sám a ani brousit se nemusí a všechna obyčejná struhátka i se mnou nahradí. Ale na to ani pomyslet nemohu, protože mám Terezku velmi ráda a mám ji za svou nejlepší kamarádku a snad mě nikdy nevymění.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bája, 14.03.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Beruška vypravujeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­