ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Balkon

Jednou jsem se rozhodl, že si koupím auto. Vydal jsem se tudíž do hlavního města, abych měl zaručenou kvalitu. Bohužel jsem narážel na samé dražší vozy. Nechtěl jsem odjet domů s prázdnou, a tak jsem si koupil noviny kvůli inzerátům. Jeden vůz mě v nich zaujal, a tak jsem se okamžitě vydal na příslušnou adresu.

U domu mne nejprve uvítal domovník, který mě doprovodil k bytu člověka z inzerátu, kde zaklepal na dveře - nic. Zaklepal podruhé - opět nic. Řekl mi, ať počkám, že se půjde podívat na druhou stranu, jestli má otevřené okno.

Čekal jsem asi deset minut, než se domovník vrátil. Prý onen dotyčný, tedy pan Horák, opravdu otevřené okno má. Zeptal jsem se, jak je to ale možné, jestliže není doma. Domovník povídal, že ho vůbec neviděl odcházet z bytu, takže uvnitř musí být. Já jsem nechtěl opravdu odjet s prázdnou, a proto jsem začal přemýšlet, jak situaci vyřešit.

"Komu patří ten byt vedle?"
Domovník na sebe ukázal prstem.
"A má balkon?" zeptal jsem se.
Domovník přikývl, ovšem pak se zarazil. Zcela nečekaně se mu v tváři objevil rozzářený výraz: "Aha, takže chcete seskočit z mého balkonu na jeho, co? Tak to pojďte!"

Vyndal z kapsy klíč, kterým odemkl své dveře. Spolu jsme vešli dovnitř, odkud jsem směřovali na balkon. Když jsme stáli na čerstvém vzduchu, poukázal na Horákův balkon, vzdálený asi dva metry, čili skok by byl ideální. Vyšplhal jsem na zábradlí, odkud jsem přeskočil na druhou stranu. Skok se mi příliš nepovedl, tak trochu jsem podklouzl po zábradlí. Jen tak tak jsem se stačil zachytit o jednu z tyčí jeho balkonu.

Vykopl jsem dveře a vskočil do místnosti. Na zemi ležel starý pán kroutící se bolestí. Přistoupil jsem k němu a otázal se, co mu je. Muž neodpověděl, tudíž jsem utíkal zpátky na balkon, odkud jsem křikl na domovníka, aby zavolal sanitku. Znovu jsem vlezl zpátky dovnitř, kde jsem se pokoušel zachránit takřka umírajícího muže. Zkoušel jsem dýchání z úst do úst, masírování srdce i trochu hloupý nápad postavit ho na nohy.

Po necelé půlhodině dorazila záchranka, ta se o něj již lépe postarala. Přežil. V ten den jsem se sice vrátil domů bez auta, leč s pocitem, že jsem zachránil lidský život!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 24.01.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
BalkonMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­