ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Bagříkův příběh (2)

Sluníčko pálilo do zapadlého lomu tak, až probudilo malého bagříka Toma. Ten se protáhl, očistil si přední sklo, aby lépe viděl a vydal se do města, kde měl dnes důležitou práci. Ve městě totiž začala výstavba nového obchodního centra a bagřík přislíbil svoji pomoc.

Kousek od lesa potkal zajíčka.
"Sakra, kam letíš, málem jsi mě srazil!" obořil se na něho zajíc, který jen tak tak uskočil do příkopu před tím, jak Tom spěchal.
"Promiň, spěchám do práce, nemám čas," zvolal už ze značné dálky bagřík.
"Tak spěchej, ale pomalu! Nebo ještě někoho zmrzačíš..." procedil mezi zuby rozhněvaný zajíček.

Cesta díky velké rychlosti ubíhala velmi svižně. Bagřík ignoroval dopravní předpisy, předjížděl na místech s plnou čárou, kde je to zakázáno, nerespektoval přednosti v jízdě a dokonce nezastavil ani na stopce. Netrvalo proto dlouho a bagřík dorazil na staveniště.
"Ahoj bagříku, potřeboval bych, abys dojel pro hlínu," zvolal na něj hned stavbyvedoucí.
Tom nelenil a okamžitě si to nasměroval k hromadě hlíny, která byla vysypána asi tři kilometry od staveniště.
"Dávej na sebe ale pozor, je tam špatná cesta, může tam na tebe číhat spoustu nebezpečí," zakřičel na něho ještě stavbyvedoucí, ale to už byl bagřík dávno pryč.

Tu se již náš bagr blížil k hromadě hlíny a těšil se, jak to vše rychle stihne, jenže při své nepozornosti si nevšiml nastražené pasti v podobě velkého hřebíku zapíchnutého do země. Pssstt, začalo rázem syčet jeho přední pravé kolo.
"Pomoc, potřebuji pomoc!" začal volat kolem jako o život, ale bohužel nebyl zrovna nikdo poblíž.
Uběhlo několik hodin a bagřík už byl nešťastný, vůbec nevěděl, co bude dělat. Naštěstí ale šli kolem dělníci, kteří mu z jeho prekérní situace pomohli a kolo vyměnili. Bagřík jim za to byl nesmírně vděčný a po zbytek dne pracoval už v klidu a s velkou opatrností, aby se mu již nic podobného nestalo.

Večer, když už zapadalo sluníčko, dorazil do svého lomu a přemýšlel nad tím, jaké měl štěstí, že mu dělníci pomohli kolo opravit. Uvědomoval si, že příště by takové štěstí mít už nemusel a slíbil si, že na sebe bude více opatrný. Netrvalo dlouho a bagřík usnul...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bagříkův příběh (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)