ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.35
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Až se bude psát rok 2033 aneb já za 20 let

  • smyšlené vypravování o své budoucnosti

Píše se rok 2033.

Právě jedu pro své dva syny do školy. Bratislava je přece velká, tak nebudou chodit domů pěšky, když máme auto. Musíme domů přijet co nejdříve, protože večer letíme k našim. Autem by to sice taky šlo, ale letadlo je mnohem rychlejší.
Mamka mi volala, že má pro kluky chlebíčky. Ti budou mít určitě radost...

Zatímco na ně před školou čekám, dívám se do diáře. Příštích několik týdnů jsem absolutně zaneprázdněná. Zůstáváme v Česku, protože natáčím na Barrandově. O víkendu zase jedu zpátky do Bratislavy do divadla. To přece nikdy nemůžu stihnout! Ono je to tedy krásné povolání. Vždycky jsem chtěla být herečka, ale nechápu, proč jsem si navíc vzala zrovna francouzského publicistu, filmového kritika, žurnalistu a kulturního manažera, který věčně není doma. Kam jsem tenkrát dala oči? No, teď už se s tím samozřejmě nedá nic dělat.

Kdybych se bývala na střední škole líp učila a poslouchala pány profesory, mohla ze mě být dnes doktorka, učitelka nebo - jak říká můj tatínek - "nějaké slušné povolání". Je pravda, že se na sebe kolikrát nemůžu pořád v televizi dívat, ale zase si říkám, že by na mě tatínek mohl být pyšný. TýTý přece není jenom tak obyčejné zrcátko a už vůbec ne, když se doma na poličce blyští hned dvakrát.

Má to sice i své stinné stránky, například to, že mě zrovna teď někdo fotí, takže můžu předpokládat, že zítra v bulváru budu opět hrdinkou některé ze stránek. Z toho si za ty roky samozřejmě nesmí herec nic dělat. Ale to je vlastně jedno, protože jestli se nezblázním z tohoto, tak určitě z těch mých třech chlapů v chalupě anebo z mého skvělého (časově nenáročného) povolání.

Myslím si, že před takovými dvaceti lety ideály mé budoucnosti vypadaly určitě úplně jinak!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 29.10.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Až se bude psát rok 2033 aneb já za 20 letMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­