ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.82
Hodnoceno: 210x Prosím, ohodnoť práci

Autonehoda

Jednoho sychravého a mrazivého dne se jako obvykle probouzím v 6:45, abych se jako vždy stihla připravit do školy. Vstávat se mi ale vůbec nechce, tak si ještě na malý moment lehnu. Když se po chvíli definitivně vzbudím, začíná každodenní stereotyp v podobě snídaně a ranního oblékání do školní uniformy. V 7:30 nasedám do svého vlastního auta, kde si na sedadlo spolujezdce pokládám školní batoh. Po tom, co se ujistím, že v batohu mám všechno potřebné, startuji motor a vyrážím. Řidičský průkaz jsem složila teprve nedávno, avšak nemám strach z řízení a kvůli mé nedochvilnosti jedu nepovolenou rychlostí. Koneckonců jako obvykle.

Projíždím zasněženým lesem, podívám se na hodinky a zjišťuji, že tentokrát opravdu nestíhám, tak ještě přidám plyn. Z nepřehledné zatáčky se na mě vyřítí kamion. Dupnu na brzdu, nabírám smyk a letím dolů ze stráně.

Můj pád zabrzdí až strom, do kterého narazím. Jsem při vědomí, avšak těžko lapám po dechu. Začínám se cítit vyčerpaná, pomalu zašátrám v kapse u bundy, v níž jsem měla svůj telefon, abych si mohla zavolat rychle pomoc. Ale místo telefonu nacházím kaluž vlastní krve, která mě uvádí do šoku a začínám zmatkovat. Mám strach a nevím, co dělat dál. Cítím, jak slábnu a nemám šanci s tím nic udělat. Pomalu zavírám oři, před kterými se mi začíná odehrávat celý můj život jako v nějakém filmu. Pomoc stále nepřichází a já pomalu usínám...

...Zničehonic se ozve budík a já se probouzím celá zpocená, i když pořád v šoku. Vzpamatovávám se a jsem strašně ráda, že to byl jen pouhý sen!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: M. Vobořilová, 25.03.2013

­­­­

Slohová práce Autonehoda ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
AutonehodaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­