ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 72x Prosím, ohodnoť práci

Africké dobrodružství

  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2014
  • vypravování, které navazuje na výchozí text

Podíval jsem se na displej svého digitálního fotoaparátu, abych zjistil čas. Bylo půl třetí odpoledne, měl jsem proto ještě nějaký čas, než se setmí, abych našel svoji skupinku. Opice, kterou jsem viděl před chvílí, náhle zmizela, takže jsem se tu ocitl dočista opuštěný. Zavázal jsem si napůl rozvázanou tkaničku u boty a vydal se směrem, kterým jsme sem přišli s nadějí, že moje parta zjistí, že s nimi nejsem a vrátí se na místo, kudy jsme do pralesa vstupovali.

Měl jsem zvláštní pocity, byl jsem si jistý, že skupina brzy přijde na to, že s nimi nejsem. Zároveň jsem se však bál, že můžu uklouznout a svojí nepozorností se zranit. Pak bych se tady jen těžko dovolal nějaké pomoci. Byl jsem tak zamyšlený nad nástrahami tohoto pralesu, že jsem už přestal vnímat tento vskutku nádherný přírodní jev.

Po dvou hodinách chůze zarostlou džunglí jsem začínal poznávat místo, kde začínala naše procházka. Netrvalo dlouho a v dálce jsem spatřil dvě vozidla, jimiž jsme sem přijeli.
"Ahoj Mirku, kde máš zbytek skupiny!?" uslyšel jsem z dálky známý hlas našeho řidiče Pavla.
"Ále, šli jsme všichni spolu do lesa, zakoukal jsem se a najednou byli všichni pryč," odpověděl jsem bez mrknutí oka.
"Tak to je dost nepříjemné, ale hlavní je, že jsi se neztratil a dokázal jsi najít cestu ven z pralesa," řekl Pavel.
"Tu jsem sice našel, bohužel jsem si ten překrásný výlet kvůli strachu vůbec nevychutnal..." odvětil jsem mu smutně se sklopeným zrakem.

Podíval jsem se na fotoaparát, na němž se nacházely jen tři snímky.
S Pavlem jsme si chvilku povídali a netrvalo dlouho a uslyšel jsem hlasy naší skupiny, která si to směřovala k našemu vozidlu.
"Tady je náš ztracený syn Mirek!" zakřičel radostným hlasem náš průvodce. "Měli jsme o tebe strach, ale je dobré vidět, že jsi to zvládl..." dodal bleskově.

Vrátili jsme se na základnu a jelikož už byl večer, navečeřeli jsme se. Po večeři jsem přemýšlel nad nadcházejícím dnem, kdy jsme měli v plánu projít další kousek pralesu. Myslel jsem na to, jak si příští den užiji a jaký pozor si musím dávat, aby se mi nepřihodilo něco podobného jako dnes.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sid, 25.02.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Africké dobrodružstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­