ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 131x Prosím, ohodnoť práci

A já jí tak věřila

Tento můj zážitek se odehrál na základní škole. Byl poslední klasifikační týden, kdy žáci mohli svými silami změnit své známky k lepšímu. Dala jsem si předsevzetí, že celý první stupeň základní školy budu mít samé jedničky. Ke splnění mého předsevzetí chyběl už jen malý krůček. Napsat písemku z angličtiny na jedničku...

Nikdy jsem nebyla přeborník na cizí jazyky, a tak jsem věděla, že napsání písemky z angličtiny bude krajně problematické. Toto jsem stoprocentně zdědila po svých rodičích. Táta v Německu nevěděl, jak se řekne dálniční známka, a tak použil německo-českého překladu "známkiš". Máma na tom nebyla o moc lépe. Když jsme byli ve Španělsku, marně uklízečce vysvětlovala větou "Please kart bum nicht", že si zabouchla dveře od hotelového pokoje. Vrátím se však ke své písemce z angličtiny.

Každý den jsem se poctivě učila na test. Procházela jsem učebnici, sešit a další studijní materiály. Moje hlava byla napěchována vědomosti, takže spíše připomínala balón. Až nastal ten osudný den.

Paní učitelka Kosová nám rozdala testy z angličtiny. S mým údivem mi to šlo celkem dobře, a tak jsem očekávala zaslouženou jedničku i na vysvědčení. Můj údiv ale brzy vystřídalo rozčarování. Paní učitelka totiž nestihla poslední test započítat do klasifikace. Byla jsem naštvaná, ale spíše více zklamaná z paní učitelky. Slíbila mi, že když test dopadne na výbornou, tak na vysvědčení budu mít opravdu jedničku. A hádejte, jak ten test dopadl? Ano, opravdu, test byl ohodnocen velkou jedničkou.

Šla jsem ze školy domů psychicky vyčerpaná. Chtělo se mi brečet, a tak mě doma utěšoval můj pes. No spíš mu nic jiné nezbývalo, protože jsem mu zabořila obličej do kožichu. Máma mi řekla, ať si z toho nic nedělám, že holt život nikdy není férový.

Od té doby jsem paní učitelce Kosové moc nedůvěřovala, ale naučila jsem se brát život takový, jaký je.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereziáno, 11.11.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
A já jí tak věřilaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­