ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.68
Hodnoceno: 57x Prosím, ohodnoť práci

Zámek Hluboká nad Vltavou


OSNOVA:

1. Historický skvost
2. Vývojové období
3. Dnešní podoba

Jeden z nejvyhledávanějších zámků naší země, zámek Hluboká nad Vltavou, se nachází v Jihočeském kraji, vzdušnou čarou 10 km severně od města České Budějovice.

Ve 13. století stál na místě dnešního honosného zámku gotický královský hrad Frohnburg. V držení českých králů byl až do dob Karla IV. Později se zde vystřídaly mocné rody Pernštejnů a pánů z Hradce, kteří začali s přeměnou v renesanční zámek.

Dnešní podobu získala Hluboká až ve druhé polovině 19. století, kdy ji Schwanzenbergové přestavěli. Stavbu vedl vídeňský architekt František Beer, později F.D.Deworský. Starší zámek byl na přání kněžny Eleonory z velké části zbořen. Na jeho místě je vystavěno knížecí sídlo o 141 místnostech ve stylu modní anglické novogotiky. Nyní je na zámku zachován mobiliář a cenné sbírky. Zámek obklopuje rozsáhlý park v přírodně-krajinářském stylu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katusska:), 10.01.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zámek Hluboká nad VltavouMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­