ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.46
Hodnoceno: 35x Prosím, ohodnoť práci

Vladimír Remek (výjimečný člověk)

Vladimír Remek se narodil 26. září 1948 v Českých Budějovicích, jeho otec patřil k poválečné generaci, která budovala nové letectvo ČSLA. Vladimír Remek studoval na střední škole v Čáslavi a potom na Vyšším leteckém učilišti v Košicích. Po jeho absolvování sloužil u leteckého útvaru s historickým názvem Zvolenský jako stíhací pilot.
V roce 1972 nastoupil ke studiu na Vojenskou leteckou akademii J.A.Gagarina v Moskvě. Po návratu ze studií byl vybrán do skupiny kandidátů na československé kosmonauty. Splnil všechny náročné požadavky a po důkladné a všestranné přípravě v tehdejším Sovětském svazu startoval dne 2. března 1978 s A.A.Gubarevem na kosmické lodi Sojuz 28 z kosmodromu Bajkonur.
Na oběžné dráze se spojili s orbitálním komplexem Saljut 6 - Sojuz 27 a společně s kosmonauty základní posádky Romaněnkem a Grečkem plnili pracovní a výzkumné úkoly. Na Zemi přistáli dne 10. března 1978. Společný let trval 190 hodin a 17 minut. Planetu Zemi obletěli 125krát.
Vladimír Remek se tak stal představitelem v pořadí teprve třetí země účastnící se vesmírného letu. Za svou cestu vesmírem byl odměněn titulem hrdina ČSSR.
A proč jsem si vybral právě Vladimíra Remka? Pochází z Jižních Čech jako já a je jediným kosmonatem naší vlasti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jirka K. , nyní 7.B, 29.03.2006

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vladimír Remek (výjimečný člověk)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­