ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.04
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Uhrovitost a boj proti ní

Kůže je náš největší orgán. Při jakémkoliv jejím onemocnění se jedná vždy o "řeč těla": kůže nám chce říci, že v našem těle něco špatně funguje. Musíme se proto pokusit tělo přeladit.
Jak tedy postupovat v boji proti uhrovitosti?
Jednak ošetříme již postiženou kůži. Vymačkání uhříků raději přenechte kosmetičce. Pokud však přece jen zasáhnete sami, je nutné kůži nejprve připravit napařením (horkou heřmánkovou lázní) a pak teprve čistýma rukama opatrně dokonale vymáčknout, pokud by v ložisku zůstal nějaký zbytek, mohl by začít hnisat znovu. Jestliže se uher zanítí, nesmí se na něj opětovně tlačit. Po čištění přiložte buď masku z tvarohu, obklady z okurkové štávy, nebo horké heřmánkové obklady. Nakonec vetřete nedráždivý krém, např. s avokádem. Na postižená místa dobře působí i zábaly z kyselého zelí.
Chceme-li však dosáhnout trvalého výsledku, musíme vzít na vědomí, že uhrovitost sama není nemoc, ale pouze příznak nepořádku v organismu. Pátrejme tedy, kde děláme chybu. Budete-li k sobě upřímní, nepochybně dodejte k závěru, že je nutné změnit životosprávu. Den začněte s müsli s kvasnicemi a potřebný vitamin tělu dodejte i užíváním pivních kvasnic. Pijte vhodné čaje. Během dne se vyvarujte dráždivých jídel a přílišného solení. O negativním vlivu alkoholu a kouření snad ani není nutné mluvit. Mezi hlavními jídly si dopřejte 2 sklenice vody z kyselého zelí. A nezapomeňte, že k dobré funkci kůže patří i dobré odvádění odpadu střevem a ledvinami.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kačenka.K, 11.04.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Uhrovitost a boj proti níMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­