ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 280x Prosím, ohodnoť práci

Tygr ussurijský


OSNOVA:

I. Úvoda) Rozměry
II. Stať:a) Popis tygra
b) Rozmnožování
c) Potrava
III. Závěra) Výskyt a ochrana druhu


Tygr ussurijský neboli sibiřský patří do řádu šelem a čeledi kočkovitých. Samci jsou dlouzí 2,7 m až 3,8 m, samice jsou menší. Jejich výška v kohoutku je 105-110 cm. Tygr váží čtvrt tuny, tedy 250-280 kg.

Tygr ussurijský je podstatně větší a světlejší než tygr bengálský. Jeho základní zbarvení srsti je žlutavé a na břiše bílé. Jeho uši jsou krátké, neboť odpovídají jeho chladné domovině. Tygr vidí binokulárně a barevně. Ve tmě vidí pětkrát lépe než oči člověka. Také má velké a ostré drápy, které využívá, když útočí na kořist. Jejich délka života je 15 let.

Tygři pohlavně dospívají ve 3-5 letech. Rozmnožovat se mohou po celý rok. Doba březosti je 95-112 dní a v jednom vrhu může mít samice nanejvýš asi 7 mláďat, ale většinou mají 3-4. Až do 18-ti měsíců mláďata sama neloví a až do dvou nebo tří let zůstávají se svou matkou.

Samci tygrů žijí samotářsky ve velkých teritoriích. Tygři jsou aktivní hlavně v noci. Hlavní složkou jejich potravy jsou jeleni, srnci, divoká prasata, medvědi a losi. Ale navzdory své velikosti a síle jsou v devadesáti procentech při lovu neúspěšní.

Tygr ussurijský se vyskytuje v povodí řeky Amur a Ussuri na Dálném východě v Rusku a v severní Číně. Tento druh tygra je ohrožen především tím, že je ničeno jeho původní životní prostředí. V současné době je počet odhadován asi na tři sta žijících exemplářů. Nyní žije podstatně více ussurijských tygrů v zajetí než ve volné přírodě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luciiina, 11.12.2007

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tygr ussurijskýMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­