ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Motokros

Motokros je druh motocyklového sportu. Závody i tréninky se jezdí na speciálních uzavřených tratích na speciálně konstruovaných motocyklech pro jízdy v terénu. Tyto motocykly se dělí do výkonových kategorií podle kubatury. Závody se jezdí na měřená kola stále dokola po vytyčené trati.

Těchto výkonových kategorií existuje dnes mnoho, od 50 ccm, která je určená pro děti od 5 do 7 let, přes 65 ccm pro děti ve věku 7 až 11 let a 85 ccm pro mládež 12 až 16 let až po "dospělé" kategorie. Ty máme pouze tři: MX2, tedy dvoutaktní motocykly do obsahu 125 ccm a čtyřtaktní motocykly do obsahu 250 ccm; "královskou" kategorii MX1, určenou pro motocykly do obsahu 250 ccm u dvoutaktních motocyklů a 450 ccm u čtyřtaktních motocyklů; a poslední kategorie MX3 je takzvaně neomezená nebo se jí přezdívá také "open" a závodí v ní dvoutaktní motocykly do 500 ccm a čtyřtaktní motocykly do objemu 650 ccm pro čtyřtaktní motory.

Česká republika byla v historii velmi úspěšná v tomto sportu, v 50. a 60. letech minulého století bylo Česko proslaveno ve světě svojí značkou motocyklů ČZ, které byly v té době uznávány jako nejlepší motokrosové motocykly té doby. A jelikož Česko bylo takto úspěšné s výrobou motokrosových motocyklů, jezdilo zde mnoho úspěšných jezdců, například mistr Evropy z roku 1958 Jaromír Čížek.

Motokros je nádherný adrenalinový sport, jenž je ale poměrně dost finančně náročný a ještě více nebezpečný - každý rok se při tomto sportu stane mnoho smrtelných úrazů, proto není tak úplně pro každého...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Error 404 not found, 26.03.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
MotokrosMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­