ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Hra v hudebním tělese

Hra na hudební nástroj má jednoznačně příznivý vliv na lidskou psychiku a rozvoj mozku. Již od pradávna se ve společnosti v každém období tvořily skupiny muzikantů, kteří navzájem sdíleli a rozvíjeli svůj um.
Být členem takového hudebního tělesa je na jednu stranu veliká zodpovědnost, ovšem je to také jedna z nejvíce obohacujících aktivit, které je možné věnovat čas.

Osvojení si nějakého hudebního nástroje jistě není jednoduchý proces, navíc dosáhnout úplného vrcholu též není docela možné, jelikož i ti absolutně nejlepší umělci se stále mohou ve svém oboru zlepšovat a posouvat hranice. Neskutečně důležitou součástí cesty amatéra ke zkušenému umělci je bezpochyby interakce s ostatními muzikanty. V nejlepším případě pak účast v kapele či orchestru.

Benefity z takového kolektivního hudebního působení se jen pohrnou. Největším plusem je, že se muzikanti vždy dělí o své zkušenosti, navzájem se podporují a stále se snaží jeden z druhého udělat lepší hudebníky, aby jejich výsledná produkce byla ve finále co nejkvalitnější.
Další obrovskou součástí je vylepšování svého projevu v závislosti na ostatních nástrojích. V kapele je totiž důležité zvládat svoji část, správně identifikovat a analyzovat její místo a emoční hodnotu, a potom ji zasadit v souladu s ostatními do celkového projevu tak, aby zbytečně nevyčnívala, pokud to tedy skladba zrovna neurčuje, ale aby plnohodnotně splnila svou funkci. To je schopnost, kterou jednotlivec sám nemá nikdy šanci získat.

Tento způsob umění by se dal docela snadno přirovnat ke studiu cizích jazyků. Sám se člověk v cizím jazyce může vzdělávat libovolně dlouho, ale dokud nezačne v tomto jazyce komunikovat s ostatními, nikdy nebude schopen plynulé konverzace.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub, 19.02.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hra v hudebním těleseMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­