ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 84x Prosím, ohodnoť práci

Historie automobilky Alfa Romeo

Továrna, dnešní Alfa Romeo, byla založena r.1907, aby vyráběla francouzské vozy Darracq v Neapoli pro italský trh. Darracq se v Itálii stal úplným propadákem a r.1909 se ji ujala společnost italských investorů a dala ji nové jméno A.L.F.A. /Anonima Lombarda Fabrica Automobili/.

Prvním vozem A.L.F.A. byl r.1910 velký cestovní automobil se čtyřlitrovým 4válcovým litinovým motorem. Prodej aut byl úspěšný, ale vypuknutí 1. světové války zastavilo jejich výrobu. Roku 1916 se společnosti ujal vysoce postavený neapolský průmyslník Nicola Romeo. Ten r.1918 obnovil původní automobilovou výrobu továrny A.L.F.A. pod novým jménem Alfa Romeo. Vyráběli kvalitní cestovní vozy a také několik úspěšných závodních automobilů. Automobilce Alfa Romeo se podařilo r.1925 poprvé vyhrát světový šampionát - pro Alfu Romeo nastaly tzv. "Zlaté časy". Vozy této značky se vyznačovaly vysokou výkonností a velkou spolehlivostí.

Nejlepší sportovní závoďák zn. 8C 2900 byl vyroben v r.1936 a později byl přepracován také na produkční auto. Tento typ patřil mezi nejrychlejší a nejdražší auta té doby. I přes velký úspěch se dostala firma do velkých finančních potíží a tím utrpěla vážné škody. V r.1934 byla převzata jinou průmyslovou společností. Společnost začala velkovýrobu leteckých motorů, nákladních vozů, což vedlo k zlepšení ekonomiky firmy. Alfa dále v této době závodila a byla dost úspěšná.

2. světová válka opět zastavila výrobu aut zn. Alfa Romeo a vyráběl se válečný materiál. Továrna byla zvětšiny zničena. Po válce obnovila opět výrobu cestovních a závodních aut, ale spolu s tím vyráběla i jiné produkty jako například kamna, okenní rámy apod. V r.1946 vyjely nové první vylepšené vozy Alfa Romeo a v letech 1950-1951 vyhrála Alfa Romeo světový šampionát.
Protože vozy této značky byly dobře prodejné a žádané, byly postaveny dvě nové továrny na jejich výrobu. V r.1975 vyhrála Alfa Romeo opět světový šampionát a šampionát továrních týmů.

Alfa Romeo se od té doby těšila a nadále těší z úspěchů vyráběných aut.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marek Zapletal, 28.11.2005

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Historie automobilky Alfa RomeoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­