ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 220x Prosím, ohodnoť práci

Fotbal (2)

Fotbal je kolektivní sport s míčem, ve kterém proti sobě stojí dva týmy po jedenácti hráčích a jehož cílem je dopravit míč do branky soupeřova týmu.

Kopaná, jak se jinak fotbalu říká, vznikla v Anglii v 16. století a postupně získala svoji dnešní podobu. Základy tohoto sportu jsou však doloženy již z 2. století před naším letopočtem v Řecku a Římě. Dnes je fotbal jedním z nejrozšířenějších sportů světa. Mnoho zemí jej dokonce vydává za svůj národní sport, jako například Brazílie, odkud pocházejí ti nejlepší fotbalisté světa.

Samotná hra je rozdělená do dvou polovin po 45 minutách. Na hru dohlíží rozhodčí, jenž ji koriguje a trestá nepřiměřené zákroky a simulace zranění, které jsou bohužel velmi časté.

Každá fotbalová země má svoji národní ligu, která se hraje po celý rok. Nejznámější je anglická Premier League. Nejlepší evropské celky hrají meziklubové turnaje: Ligu mistrů (UEFA Champions League) a Evropskou ligu (UEFA Europa League). Vítězové těchto turnajů pak proti sobě hrají o tzv. superpohár. Největší fotbalovou událostí je Mistrovství světa, kde proti sobě hraje 32 nejlepších národních týmů. Mistrovství světa je vždy jednou za 4 roky. V půli tohoto časového období se ještě hraje mistrovství každého světadílu zvlášť. Z těchto je asi nejprestižnější Mistrovství Evropy.

Nedílnou součástí fotbalu jsou samozřejmě také fanoušci jak národních týmů, tak klubů. Někdy dokáží vyburcovat svůj tým k obdivuhodným výkonům, ale mohou také zničit celou hru svým nevhodným chováním.

Fotbal není jenom sportem, kde se musíte honit za míčem a doufat, že vám někdo přihraje na gól. Fotbal je o výdrži a dřině, o disciplíně a morálce, o taktice a sehranosti, zkrátka nestačí mít jenom talent. Říká se, že fotbal stmeluje kolektiv, ale jenom když jej hrajete srdcem. V takovém případě je nejenom sportem, ale i smyslem života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: brzda, 03.05.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Fotbal (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­