ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.12
Hodnoceno: 50x Prosím, ohodnoť práci

Biketrial

Tento sport má svoji historii. Jako první se objevil ve Španělsku, kde si trialoví jezdci na motocyklech chtěli zlepšit svoji fyzickou kondici. Vyzkoušeli kolo, na kterém začali skákat. Ale postupně zjišťovali, že je to ještě náročnější. Biketrial se pomalu rozšiřoval po Evropě a poté i do České republiky, kde už máme mnoho dobrých jezdců, mezi něž se řadí například Josef Dressler.
Biketrial se provádí na speciálně upraveném kole, a to na 20palcovém nebo 26palecovém. Jelikož je to sport finančně nákladný a nové kolo s lepším vybavením stojí od 15.000 korun, mohou se použít i horská kola pro běžný terén, u kterých se provede několik změn. Mezi ty nejdůležitější patří důkladné seřízení brzd, bez kterých by se jezdec neobešel.
Tomuto sportu se věnují jak chlapci, tak i dívky. Všichni však musí začít těmi nejjednoduššími prvky. Základem je na kole udržet rovnováhu. I přestože si mnozí lidé myslí, že je to sport nebezpečný, ani pojišťovny jej mezi ně neřadí. Sport vypadá nebezpečně, ale každý jezdec má za sebou základní prvky. Vlastní strach by mu nedovolil přeskočit nějakou lekci a vrhnout se do něčeho, na co prozatím nemá. Fyzicky je to velmi náročné, především začátky, při nichž se nemusí dařit zrovna nejlépe. Nejlepší je najít si nějakou skupinu lidí ve svém okolí. Má to spoustu výhod. Je to zábavné, ale především vás donutí rychleji se zdokonalovat a zkoušet nové věci.
Každý si může vždy na začátku roku nechat udělat svoji licenci, za kterou zaplatí určenou částku a poté se může zúčastnit různých závodů, kde jezdí za svoji kategorii: 20" kola se dělí na chlapce podle věku a dívky. 26" kola se dělí pouze na kategorie Master a Expert. Jezdci se do těchto dvou skupin dělí podle počtu ocenění.
Nemusí se však jezdit závodně, někomu vyhovuje parta, se kterou skáče. Postačí to pro zábavu, zahnání nudy a také pro poznání sebe samého.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: zuzka, 11.11.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
BiketrialMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­