ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 91x Prosím, ohodnoť práci

Alkohol aneb všeho moc škodí

  • výklad/proslov/přednáška

Milí spolužáci,

mnozí z nás mají své oblíbené jídlo nebo nápoj, po kterém sáhnou už zcela automaticky. V rozumném množství proti tomu není co namítat, ale přemíra by vám mohla i uškodit. Obzvlášť s alkoholem opatrně.

Podle zdravotnických údajů je v ČR zhruba každý 25 člověk závislý na alkoholu. Když se z něho stane návyk, na obzoru jsou vážné zdravotní problémy. Nadměrné pití alkoholu vám může způsobit srdeční a oběhové potíže, zvyšuje nebezpečí osteoporózy, cukrovky a především poškození mozku a jater. Ze statistik Světové zdravotnické organizace vyplývá, že alkohol je spojován i s rakovinou jícnu, dutiny ústní, hrtanu, hltanu, močového měchýře, prsu a jater. Toto nebezpečí se úměrné zvyšuje u kuřáků, jak jsme se mohli dozvědět minule.

Zvláštní kapitolu ve spojení s alkoholem tvoří ženy. Ty jsou vůči němu méně odolné než muži, což je dáno stavbou jejich těla. To snadněji podlehne návyku. Těhotné ženy by neměly požívat alkoholické nápoje vůbec, a to ani v malém množství. Ohrožují tím zdraví svých potomků jak po stránce fyzické, tak i psychické. Děti mohou mít následky na celý život, například rozštěp, zaječí pysk, defektně vyvinuté končetiny, poruchy srdce, demence...

Ale i přesto to není pro některé zastrašující a zvláště mladiství holdují alkoholu stále ve větší míře, a to i za volantem. V poslední době také roste počet drogově závislých, ale o tom si povíme příště.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adina, 10.05.2009

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Alkohol aneb všeho moc škodíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­