ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.69
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Zneužitelnost dat na Internetu

Doba, ve které žijeme, je dobou komunikace. Svět mobilních telefonů a Internetu je sice navenek překrásný, ale uvnitř je prohnilý a zkažený. Láká své oběti, aby mu odhalily tajemství svých PIN kódů a tajné tužby svých srdcí. Vkrádá se nám pod kůži a parazituje na našich osobních údajích. Sáhněme si však do svědomí. Jak moc jsme na Internetu závislí? Kolik tajemství svěřujeme rádoby anonymnímu světu?

Internet skýtá mnohé možnosti. Nabízí nám spojení s přáteli výměnou za osobní data a hesla. Poskytuje zdarma produkty, za které bychom v reálném světe platili i tisíce korun. Pojem pirátství se z problému mořských vlků, okrádajících lodě, posunul na zcela novou úroveň. Novodobí piráti vyměnili kanony za počítačové myši a místo moří brázdí internetovou síť. Kradou filmy, osobní údaje, ba i lidské identity. Kolik je známo případů podvodů, loupeží pomocí ukradených hesel? Vše je vystaveno na síti a právě takoví lidé jsou připraveni toho využít.

Společnost se stává závislou. Závislou na technologiích, které jsou všude dostupné. Tak proč jich nevyužít, když jsou tak dokonalé? Přiznejme si upřímně, nakolik věříme té povrchní dokonalosti, jak moc důvěřujeme imaginárnímu světu. Proč tedy lidé svěřují tak osobní informace strojům? Nevěřím, že jsou tak naivní, aby si neuvědomovali riziko, kterému se tím vystavují.

Představuji si svět bez počítačů, bez Internetu. Šli by lidé po ulici, vykřikujíce čísla svých bankovních účtů? Jména svých dětí? Pochybuji. A proto se divím, proč tytéž údaje vystavují na síti, kde si je každý může přečíst. A zneužít je. V tomto ohledu jsou lidé hloupí. Každý jedinec asi potřebuje zažít malou tragédii, aby si uvědomil, nakolik je nerozvážný.

Nejsem jiná než ostatní a netvrdím to o sobě. Každý z nás je na jedné straně obětí. Tou, která ukazuje svůj život neexistujícímu světu a která může být zneužita. Na straně druhé je každý z nás pirátem, jímž se stal jediným kliknutím na ikonu "stáhnout".

Svět už jiný nebude. Ani ten reálný, ani ten internetový.
Tak napněte plachty!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zneužitelnost dat na InternetuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)