ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.14
Hodnoceno: 94x Prosím, ohodnoť práci

Zmizí kniha?

Tak tuto otázku si kladu celkem často. Vždyť spousta lidí s knihou vyrostlo a život bez ní si celkem těžko dovedou představit. Přece číst knihu a představovat si její děj jenom tak, ve své mysli, je krásný zážitek. A pro někoho i lepší, než kdyby šel do kina na nějaký film. A teď je tu další otázka. Nahradí tradiční knihy knížky v elektronické podobě? Tato možnost je celkem reálná. Některé knihovny už dokonce zobrazují na Internetu obsahy svých knih a na každé lepší internetové stránce s referáty mají odkaz na "Čtenářský deník", kde je krátký zápis o knize, autor a hlavní postavy. Takže si knihu nemusíme ani číst a už ve zkratce víme, o čem je. A ještě jedna otázka. Co by se stalo s tou haldou knih, které jsou rozmístěny po celém světě? Vždyť nejde, aby se ty miliony knih ztratily někde ve tmě a nebo v mlze. Proto si myslím, že kniha úplně zmizet nemůže. A i když některé nahradí jejich elektronická podoba, spousta lidí se radši vrátí ke knize, kterou si můžou v klidu přečíst v posteli, než aby celé hodiny trávili u počítače.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Verča Balšínková, 08.06.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zmizí kniha?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­