ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.86
Hodnoceno: 42x Prosím, ohodnoť práci

Zlobím?


OSNOVA:

1. Zlobí...
2. Dospělí nezlobí?
3. Černé svědomí se vždycky ozve.
4. "Mohla bys mít už rozum!"
5. Make me angry.


Zlobí malé děti, zlobí psi, zlobí auta, zlobí záda, zlobí televize, zlobí... Zlobím i já.
Při pohledu na slovo zlobím se mi na tváři objeví úsměv. Představím si sebe ještě v plenkách křičíc v hračkářství, že bez panenky neodejdu.

"Nezlob!" Kolikrát tohle slovo každý z nás v dětství slyšel? Ale znamená to snad, že dospělí nezlobí? Ne, jen už není nikdo, kdo by jim to připomínal.

Jsem ve věku, kdy si tohle pokárání naši už nechávají pro sebe a kdy vařečka nebo jiné kuchyňské vybavení už nehraje žádnou roli. Ale i přesto jsou chvíle, při kterých se ozve mé černé svědomí a věřte mi, raději bych dostala pětadvacet. Tak mě napadá, že možná to neustálé opakování našeho špatného chování, které je typické v dětství, má za následek právě to černé svědomí v dospělosti. Třeba je černé svědomí nepodmíněnou reakcí, jako při pokusech I.P.Pavlova.

"Mohla bys mít už rozum!" Další věta, kterou slýchávám doma, když vypukne mezi mnou a sestrou hlasitý dialog. Je to tak, "zlobíš" nezmizelo, jenom se našlo jeho synonymum. Na druhou stranu by se synonyma nemusela vymýšlet, natož pak používat, kdyby k tomu nebyly důvody. Jenže ty důvody jsou a já zlobím dál.

Všechny děti byly stejné, jsou stejné a budou stejné. Proto můžu s klidem říct, že slovíčko zlobit nás všechny přežije, nebo tu bude alespoň do té doby, než ho nahradí anglické make me angry.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: peta.energetic, 04.06.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zlobím?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­