ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.76
Hodnoceno: 165x Prosím, ohodnoť práci

Životní prostředí (2)

Když se zamyslíme nad životním prostředím, zjistíme, že nám ho znečišťují kouřící komíny, výfukové plyny aut, těžba nerostných surovin, jaderné elektrárny atd.
Cožpak nemůžeme elektrickou energii využívat jinak? Jedním z řešení jsou větrné nebo vodní elektrárny a dá se získat také pomocí těch slunečních.
Znečištění způsobuje i těžba nerostných surovin. Člověk chce stále více a více nerostného bohatství a zapomíná, že tím ničí přírodu. To musí být likvidována zeleň nebo dokonce vesnice jenom proto, aby se získalo více uhlí?
V některých městech je vyhlášen zákaz vycházení, jehož příčinou je smog. Kdyby všechna auta jezdila na vzduch, jistě by to našemu ovzduší prospělo. Mezi hrozby životního prostředí patří stále se zvětšující ozónová díra.
Zastavme se u našich vod. Někdy dochází k únikům olejů, saponátů nebo ropy do země a tím se znečišťuje podzemní, ale i říční voda. Jak tomu všemu zabránit?
Všichni by měli životní prostředí chránit, aby nakonec nedošlo k tomu, že by byla zničena voda. Bez ni by nebyl život na zemi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 03.06.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Životní prostředí (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­