ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.06
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Život v počítačových hrách

Každý z mojí generace jako malý hrál nějaké ty počítačové hry. Je to zábavné a dokáže to pěkně žrát čas, ale to je přece malým dětem jedno. Tráví celé hodiny u počítače, stejně jako se před třiceti lety malí kluci dokázali na celé hodiny začíst do napínavých kovbojek a vžívat se do rolí svých odvážných hrdinů. Ať mi nikdo z nich netvrdí, že jim také rodiče nehubovali, kolik "zbytečného" času u nich tráví. Na druhou stranu počítačové hry stejně jako napínavé kovbojky dokážou v dětech probudit spoustu emocí, které je velmi ovlivní.
A tak se ptám, je to vážně takový problém, když děti tráví čas u počítače?

Nejsem rodič, ale možná bych jim alespoň jednou radou k výchově přispět mohl. Neříkám, že bych je nechal hrát krvavé střílečky, kde bezmyšlenkovitě napadáte ostatní bez jakéhokoliv náznaku soucitu a taktu. To ani náhodou. Rodiče by měli pečlivě vybírat hry, které děti budou hrát. Ale jedna věc u počítačových her platí. Děti se do nich vžívají, prožívají emoce svých hrdinů, přemýšlí nad pocity, které prožívají a vymýšlí taktiky a možnosti, jak se z těchto šlamastik dostat. To pro ně kromě zábavy může znamenat spoustu dobrých zkušeností. Stejně jako autoři významných literárních děl i autoři počítačových her tvoří hry na základě svých emocí, zkušeností a možná i situací, které si sami prožili. Je v tom samozřejmě obrovský rozdíl, ale základní myšlenka rozvíjení dětské fantazie, emocí a přemýšlení je stejná. Proto si myslím, že do jisté míry by rodiče měli ustoupit od svých zaběhnutých názorů na počítačové hry a připustit si, že jejich děti tím žijí, jako když oni jako malí pod lavicí listovali ošoupaným komiksem, jenž znali doslova nazpaměť.

I mezi počítačovými hrami se najdou "braky", které nemají žádný praktický význam, ale existují i hry, které vyvolají v dítěti pocity jako ta nejbáječnější kniha. A ono na ně jednou, až budou starší, bude s radostí vzpomínat, podobně jako já, když si vzpomenu, jak jsem hltal každý okamžik děje a nemohl se dočkat, až zjistím, jak to všechno dopadne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: David Kopecký, 11.12.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život v počítačových hráchMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­