ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Život v počítačových hrách

Každý z mojí generace jako malý hrál nějaké ty počítačové hry. Je to zábavné a dokáže to pěkně žrát čas, ale to je přece malým dětem jedno. Tráví celé hodiny u počítače, stejně jako se před třiceti lety malí kluci dokázali na celé hodiny začíst do napínavých kovbojek a vžívat se do rolí svých odvážných hrdinů. Ať mi nikdo z nich netvrdí, že jim také rodiče nehubovali, kolik "zbytečného" času u nich tráví. Na druhou stranu počítačové hry stejně jako napínavé kovbojky dokážou v dětech probudit spoustu emocí, které je velmi ovlivní.
A tak se ptám, je to vážně takový problém, když děti tráví čas u počítače?

Nejsem rodič, ale možná bych jim alespoň jednou radou k výchově přispět mohl. Neříkám, že bych je nechal hrát krvavé střílečky, kde bezmyšlenkovitě napadáte ostatní bez jakéhokoliv náznaku soucitu a taktu. To ani náhodou. Rodiče by měli pečlivě vybírat hry, které děti budou hrát. Ale jedna věc u počítačových her platí. Děti se do nich vžívají, prožívají emoce svých hrdinů, přemýšlí nad pocity, které prožívají a vymýšlí taktiky a možnosti, jak se z těchto šlamastik dostat. To pro ně kromě zábavy může znamenat spoustu dobrých zkušeností. Stejně jako autoři významných literárních děl i autoři počítačových her tvoří hry na základě svých emocí, zkušeností a možná i situací, které si sami prožili. Je v tom samozřejmě obrovský rozdíl, ale základní myšlenka rozvíjení dětské fantazie, emocí a přemýšlení je stejná. Proto si myslím, že do jisté míry by rodiče měli ustoupit od svých zaběhnutých názorů na počítačové hry a připustit si, že jejich děti tím žijí, jako když oni jako malí pod lavicí listovali ošoupaným komiksem, jenž znali doslova nazpaměť.

I mezi počítačovými hrami se najdou "braky", které nemají žádný praktický význam, ale existují i hry, které vyvolají v dítěti pocity jako ta nejbáječnější kniha. A ono na ně jednou, až budou starší, bude s radostí vzpomínat, podobně jako já, když si vzpomenu, jak jsem hltal každý okamžik děje a nemohl se dočkat, až zjistím, jak to všechno dopadne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život v počítačových hrách







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)