ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Život je krásný a stojí za něj bojovat

Co pro vás znamená slovo život? Myslíte si někdy, že život nemá cenu? Proč to tak všechno je?
Mnohdy se nám nedaří, jsme mrzutí, naštvaní, ale myslím si, že tohle k životu patří. Představte si, že jste přišli o práci, v rodině jste ztratili milovanou osobu a nechce se vám dál žít. Najednou máte pocit, že jste na světě úplně sami, nemáte se ke komu přivinout a myslíte si, že je to váš konec. Ale nezoufejte si, nic nekončí předčasně!
Příkladem toho je i to, že se zamilujete do osoby, která po vás touží. Po nějaké době dotyčný prohlásí: JE KONEC! Vy vůbec netušíte, proč se to stalo, jste z toho na pokraji zhroucení, ale praví přátelé vám z toho pomohou. První dny po rozchodu cítíte bolest a nenávist. Bolest proto, že vás milovaná osoba opustila a vy jste zůstali opět sami. Nenávist kvůli řečem, které se dovídáte. Nejhorší na tom všem je, když zjistíte, že vás podváděl. Tohle srdce přijímá dost bolestivě a už opravdu ztrácíte chuť žít. Přece jenom jsou tu přátelé, kteří vám rádi pomohou. Po uplynutí pár týdnů se nakonec rozhodnete netrápit se, zkusit zapomenout, ale to jde jen stěží.
Proto si vždycky uvědomte, že může být ještě hůř, než je teď, a nepokoušejte se o zbytečné sebevraždy, předávkování prášky či podřezávání žil. Vzpomeňte si, že jste prožili i krásné chvíle a hned vám nebude život připadat tak černý a budete mít chuť dál žít a bojovat za to, co vám právem náleží.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život je krásný a stojí za něj bojovatMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)