ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Život a smrt

Život a smrt? Najde se spousta lidí, kteří o tom nechtějí přemýšlet a ani se jim nedivím. Slovo smrt je pro mě velice děsivé, jde vlastně o ztrátu života, který nikdo již nevrátí. Musím si přiznat, že se smrti bojím, protože je to pro mě něco neznámého a zvláštního.

Když tuto úvahu píšu, nutí mě to přemýšlet nad věcmi, jež by mě jen tak nenapadly: Co následuje po smrti? Existuje posmrtný život?
Myslím, že se na tyto otázky nedá jasně odpovědět, ale každý z nás to dřív nebo později zjistí. Já na posmrtný život možná trochu věřím. Věřím v to, že se dostanu někam do jiného světa a setkám se s někým, kdo mě měl rád. Chtěla bych se potkat se svým dědou, jehož si nepamatuji a také s tetou, kterou jsem vlastně ani šanci poznat neměla.

Jen co na tetu pomyslím, vybaví se mi sebevražda. Proč ji lidi páchají? Někteří páchají sebevraždy, protože ztratili chuť žít, smysl života nebo někoho, bez koho žít nemohou.
Moje mamka říká, že její sestra byla velice hodný člověk a já tomu věřím, jenže udělala jednu velkou chybu, která se nedá napravit. Ano, vzala si život. Proč? Kvůli lásce. Nechápu, jak si někdo může takhle ublížit, ale to možná proto, že jsem se neocitla v situaci, v jaké byla teta, a jsem za to ráda.

Většina lidí má ze života radost, protože mají jen jeden a každý má na něj právo. Bohužel ne každý si ho užívá, někdo se utápí v depresích, poškozuje se a podobně.
Během života dělá každý nějaké chyby, které se snaží napravit. Různé problémy mohou člověka dovést až k zabíjení. Zaslouží si vrah trest smrti? Podle mě by mělo platit pravidlo oko za oko, zub za zub. Usvědčený vrah si tedy z mého pohledu takový trest zaslouží.
Do role vraha se může člověk dostat i omylem. Může se jednat o sebeobranu anebo pouze o nešťastnou náhodu. Tito lidé si trest smrti nezaslouží, ale ostatní na to můžou mít jiný názor. Kdybych se připletla k takové nešťastné náhodě, nebyla bych už jako dřív. Nejspíš bych se chodila léčit a brala různé prášky na psychiku, protože bych byla absolutně na dně. Nemohla bych žít s pocitem, že jsem někoho zabila, ať už by to bylo omylem, nebo úmyslně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Šárka Vilčáková, 23.04.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život a smrtMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­