ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.58
Hodnoceno: 57x Prosím, ohodnoť práci

Zdraví vs. dobrůtky

Všude slyšíme o tom, že máme jíst zdravě a dodržovat správnou životosprávu. Jenže pak nás nabádá reklama a nejrůznější slevy v hypermarketech, abychom si koupili právě jejich výrobek.
Jenže většinou co je zdravé, nebývá zas až tak dobré. A co je dobré není většinou zdravé. Jenže co upřednostnit? To je těžké! Zdraví je důležitější než mňamka, ale na druhou stranu, pokud jsme zdraví, neuvědomíme si, jak lehce o něj můžeme přijít.
I mladé maminky - maminky vůbec a prostě všichni příbuzní - chtějí pro své děti jen to nejlepší, tudíž aby byly zdravé a chutnalo jim. Takže někdy je něco za něco: "Sníš-li jablíčko, dostaneš tabulku čokolády!" Jenže my "Velké děti" to už máme horší. Číst a nakupovat již umíme, takže u nás je to jen otázkou vůle, co sníme. Vliv rodičů slábne. Pokud nám doktoři něco nezakáží, jíme to dál. Naštěstí se doba snaží vracet ke zdravějším návykům, a proto existují nízkotučné (dia) produkty a třeba i cereálie jsou chutné a zdravé.
Vyzrajme nad svými chutěmi a ovládejme je a naopak nenechme se jimi ovládat. Je to těžké, ale bojujme!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája delfínek, 08.09.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zdraví vs. dobrůtkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­