ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.58
Hodnoceno: 57x Prosím, ohodnoť práci

Zdraví vs. dobrůtky

Všude slyšíme o tom, že máme jíst zdravě a dodržovat správnou životosprávu. Jenže pak nás nabádá reklama a nejrůznější slevy v hypermarketech, abychom si koupili právě jejich výrobek.
Jenže většinou co je zdravé, nebývá zas až tak dobré. A co je dobré není většinou zdravé. Jenže co upřednostnit? To je těžké! Zdraví je důležitější než mňamka, ale na druhou stranu, pokud jsme zdraví, neuvědomíme si, jak lehce o něj můžeme přijít.
I mladé maminky - maminky vůbec a prostě všichni příbuzní - chtějí pro své děti jen to nejlepší, tudíž aby byly zdravé a chutnalo jim. Takže někdy je něco za něco: "Sníš-li jablíčko, dostaneš tabulku čokolády!" Jenže my "Velké děti" to už máme horší. Číst a nakupovat již umíme, takže u nás je to jen otázkou vůle, co sníme. Vliv rodičů slábne. Pokud nám doktoři něco nezakáží, jíme to dál. Naštěstí se doba snaží vracet ke zdravějším návykům, a proto existují nízkotučné (dia) produkty a třeba i cereálie jsou chutné a zdravé.
Vyzrajme nad svými chutěmi a ovládejme je a naopak nenechme se jimi ovládat. Je to těžké, ale bojujme!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zdraví vs. dobrůtkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)