ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.56
Hodnoceno: 71x Prosím, ohodnoť práci

Zavalí nás odpadky?

Zavalí nás odpadky? To je otázka, která trápí lidstvo již spoustu let. Většině lidí je toto téma lhostejné a každý může říci, že se ho problematika odpadu netýká. Vždyť ale jen člověk samotný je tím takzvaným "strůjcem" odpadu. Pro téměř každého člověka končí starosti s odpadem v nedalekých popelnicích a kontejnerech, nebo ve sběrných dvorech. Zde však ale vše týkající se likvidace odpadů nekončí, ba naopak začíná.
Z těchto lokalit je potřeba uložit odpadky na předem vybrané místo. Takových míst však na Zemi není mnoho. Je důležité si uvědomit, že odpad může být uložen pouze tam, kde nebude nijak překážet a hlavně nebude škodit okolnímu prostředí. Zamysleme se nad tím, co může způsobit odpad, který bude uložen pod zemí. Může se stát, že postupem času se dostanou do půdy, a tím pádem do spodní vody různé toxické látky, jež vznikají při rozkladu odpadků. Na této spodní vodě jsou závislé veškeré přírodní porosty, ale dokonce i někteří lidé žijící na vesnicích, kteří odebírají studniční vodu.
Na místě je tedy otázka, jak nejlépe a nejšetrněji odpadky likvidovat. Při zamyšlení nad touto otázkou lze vyvodit několik možností. Pro někoho se může zdát jako nejlepší řešení třídit odpad na hořlavý a nehořlavý. Aby bylo odpadu méně, hořlavý odpad se jednoduše spálí. Toto řešení není ale příliš dobré z důvodu znečišťování ovzduší. Další a z mého hlediska asi nejlepší řešení je často diskutované třídění odpadu. Vždyť ve většině měst jsou dnes umístěny kontejnery na třídění. Do klasických kontejnerů můžeme vyhazovat různé organické odpady, které by nijak životnímu prostředí neškodily. Do kontejnerů určených ke třídění by se měly odkládat pouze takové odpady, které jsou recyklovatelné. To už ovšem není otázka odpadů, ale nás samotných. Zamysleme se nad tím, kolik z nás odpad třídí, a kolika z nás je to lhostejné. Představme si, kolik odpadu vyprodukuje jedna průměrně velká rodina týdně. Ve srovnání s miliardami lidí po celé Zemi je tento příklad pouze zanedbatelným zlomkem z celkově vyprodukovaného odpadu.
Jestli nás zavalí odpadky je otázka, kterou vyřeší pouze lidský přístup k této problematice. Myslím si, že většině lidí dochází to, že když začnou se svou hrstkou přispívat do mlýnku, tak se tento problém úspěšně eliminuje.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zavalí nás odpadky?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)