ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Zákon schválnosti

Určitě ho každý moc dobře známe! Mám za to, že se se zákonem schválnosti setkáváme již od narození. Vsadím se, že každý si někdy naplánoval nějaký výlet či nějakou akci na den, kdy mělo být krásně slunečno a ráno před začátkem to tak třeba i vypadalo; jenže pak zasáhl zákon schválnosti a rozpršelo se jako už dlouho ne. Klidně celý týden může být hezky, ale zrovna na den, kdy to potřebujete nejvíc, prší...

Podle mého názoru je často dalším zákonem schválnosti ztrácení věcí. A nemyslím tím zrovna to, když něco ztratíte a ani si toho nevšimnete, nýbrž ztrácení věcí naschvál.
Kupříkladu je nějaká věc již hrozně dlouho na jednom místě a vás tam už pomalu začíná štvát. A pak jednoho dne tu věc nutně potřebujete, jdete si pro ni na ono místo, abyste však záhy zjistili, že se jaksi někam vypařila! Stalo se vám to někdy?

Zákon schválnosti neboli co se může pokazit, to se pokazí. Myslím si, že každý z nás z tohoto úkazu jednou za čas šílí, ale podle mě je také pravda, že kdyby zákon schválnosti neexistoval a vše se každému vydařilo podle jeho představ, bylo by to možná zpočátku celkem fajn, avšak po delší době by se to omrzelo a stala by se z toho pěkná nuda.
Umíte si představit, že by se vám vždy vše vydařilo? Že by vám nikdy neujel autobus před nosem? Chtěli byste, aby zákon schválnosti nebyl?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Insaneprincepsveternum, 05.05.2021

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zákon schválnostiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­