ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Žádný cíl není tak daleko, aby na něj nedosáhla křídla tvých snů

Všichni máme své sny, ať už se zdají méně dosažitelné, nebo více. Někdo si svá skrytá přání splní, jiný zase ne, a může si za to tak leda sám, protože každý jsme osobnost, a to svobodná.

To, že si svůj cíl nesplníme, má z velké části na svědomí i jedna špatná lidská vlastnost - lenost! Jsme totiž děsně líní tvorové, kteří maximálně sní, než aby se po své cestě pustili s velkým odhodláním. Takže neříkejte, že nemůžete, když ve skutečnosti nechcete. Nebo možná chcete, ale je to pro vás příliš namáhavé!? Potom si klidně sněte o krásném domku na pláži někde na Mallorce, o slávě v Hollywoodu, o přátelství, které nikdy neupadne, o kariéře, penězích, lásce... Copak toho dosáhnete, když pro to nic neuděláte? Můžete chtít, ale nemusíte mít!

Lidé, kteří něčeho v životě dosáhli, měli rozhodně nějakou tu dávku ctižádosti. A jestliže potom, až pro svůj sen něco uděláte, svého cíle nedosáhnete, pak je pravděpodobně nad hranicí vašich možností. Až potom sněte a říkejte: "Udělal jsem pro to vše, ale nevyšlo to. Tak tedy ať aspoň nezmizí mé sny." Teprve nyní citát, kterým se zabýváme, platí. Žádný cíl není tak daleko, aby na něj nedosáhla křídla vašich snů...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maky, 27.04.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Žádný cíl není tak daleko, aby na něj nedosáhla křídla tvých snůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­