ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.45
Hodnoceno: 273x Prosím, ohodnoť práci

Vztahy v rodině

Většinou to bývá tak, že sourozenci se perou, říkají o sobě, že se nemají rádi, ale skutečnost je taková, že kdyby jeden o druhého přišli, byla by to pro ně velice krutá rána.
Zamícháme-li do výkladu i rodiče, vyleze nám velice pestrá mozaika vztahů, jež se nedají pořádně identifikovat, nebo určit normou.
Přesto to ale bývá tak, že dívka si rozumí s matkou a chlapec s otcem. Samozřejmě to není pravidlem. Velice důležitou roli zde hraje povaha.
Jak by si asi rozuměli dva flegmatici, když by oba stále jen mlčeli!? Toto je jen střípek toho, co může nastat.
S problematikou rodiče versus děti se jistě setkává každý z nás dnes a denně. Na toto téma se vedou rozsáhlé debaty - i tato úvaha by mohla nabrat gigantických rozměrů, kdybych ji začala řádně analyzovat do detailů a zvažovat všechny variace. To ale dělat nebudu, protože každý by si měl vytvořit svůj obrázek ze svého tak dobře známého prostředí.
A tak bych jen chtěla poukázat na to, že ať už si s rodiči rozumíte nebo ne, je dobré se s nimi snažit vycházet v dobrém, vždyť je máme jen jedny (většinou)! To samé platí i pro rodiče. Měli by se snažit ulehčovat život svým ratolestem a ne jim ho ztěžovat tím, že je za každou chybu potrestají.
Bohužel, děti mají rodiče jen jedny, ale rodiče - po případném "nepovedení se" - si mohou pořídit dítě jiné... A to je teda opravdu nespravedlivé!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vampire.queen, 30.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vztahy v rodiněMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­