ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Vztah reality a světa počítačových her

Vztah reality a světa počítačových her je velmi choulostivé téma. Počítačové hry lze jistým způsobem také považovat za realitu, tu virtuální. Předpokládejme, že se jedná o on-line počítačové hry a na druhé straně sedí hráči, opravdoví lidé. Pak tedy můžeme hovořit o prolínání reality s tou virtuální.

Svět on-line her si dovolím přirovnat k sociálním sítím na Internetu, jakými jsou například Facebook nebo Twitter. Takové sítě už nám přijdou reálnější, že ano? Ve své podstatě jde o to samé. Ve hrách máme akorát navíc jakýsi avatar a možnost pohybu.

Zastaralý názor je, že hry jsou většinou agresivní, způsobují závislost a jejich hlavním účelem je zabavit člověka, přenést ho do jiné reality či vymýt mu mozek. Jde však o víc. Můžeme zmínit pozitivní dopady na člověka, kterými zastánci her argumentují - tedy rozvíjení logiky, reflexí, kreativity, strategického myšlení a podobně -, a tento názor tak zčásti vyvrátit.

Podle mě se však v dnešní době objevuje nový účel počítačových on-line her, a to sociální interakce. Mizí anonymita, hry se stávají skutečnějšími a reality se prolínají. Dobrým příkladem prolínání je třeba hra Second Life, jež dosáhla takové úrovně propojení, že se zde vyskytuje i reálná virtuální měna. Mnoho lidí zde vydělalo jmění a někteří to dokonce mají jako své hlavní zaměstnání.

Některé hry tento účel ještě stále potlačují, hlavně ty zaměřené na zábavu. Počítačové hry obecně však mají velký nevyužitý potenciál a v budoucnu se realita a virtuální realita spojí ještě více. Jestli je správné tyto světy propojit, nebo by raději měly být rozdělené, je věc názoru. Oba názory mají určitě svá pozitiva i negativa, a také své následky...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jelfitato, 27.03.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vztah reality a světa počítačových herMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­