ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Vyznamenání

Kdo stojí o vyznamenání? Nebo spíš nejde odmítnout? Jakou čest si můžeme přisvojit s vyznamenáním?

Jednou kategorií jsou vojáci. Někteří bojovali, viděli umírat svoje přátele a možná i rodiny. Sami mohli kdykoliv umřít. Jejich vyznamenání má hodnotu i pro ty, kteří nepřežili.

Civilní vyznamenání je jiné.

Ano, existují vědci, lékaři, lidé, kteří posunuli lidstvo kupředu. Ti si vyznamenání zaslouží, i když o ně mnohdy ani nestojí.

Sportovci. Mají svoje vyznamenání ze stupňů vítězů. Patří jim i státní vyznamenání? Neměli by dokázat ještě něco navíc? Mnozí sportovci posílají peníze nadacím, podporují chudé a nemocné.

Lidé vlivní. Lidé s kontakty, kteří mají dostat vyznamenání. Státníci vyznamenání nepotřebují. Je to hloupá adorace již tak oceněných lidí. Politici? Mají svoje funkce, dividendy, příplatky. K čemu vyznamenání? Nepatří mezi výjimečné.

Osoby blízké prezidentovi. Někteří lidé dostávají vyznamenání, protože mají protekci. A ti, kteří nesouhlasí, vyznamenání nedostanou. Bez ohledu na zásluhy.

Vyznamenávat lidi, kteří vyznamenáni být nemají, snižuje hodnotu těch, kteří si vyznamenání zasloužili.

Vyznamenání je lákadlo.
Dokázal bych odolat? I když bych si to nezasloužil?

Kantův kategorický imperativ - "Jednej jen podle té zásady, od níž můžeš zároveň chtít, aby se stala obecným zákonem" - by se dal trochu pozměnit: "Nejednej podle zásady, od níž nemůžeš chtít, aby se stala obecným zákonem." Nebo se mýlím?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mar1311, 31.10.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
VyznamenáníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­