ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.95
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Význam vzdělání (2)

OSNOVA:

I.Co to vlastně vzdělání je?
II.1. Jsou lidé s vyšším vzděláním důležitější?
2. I člověk bez vzdělání může být dobrý přítel
III.Záleží na vašem vzdělání, jestli chcete uspět v životě?


Určitě si mnozí z vás pokládají otázku, jestli je vzdělání důležité.
Co to vlastně vzdělání je? Je to jen počet vysokých škol, které máte vystudované? Dá se podle titulů před a za jménem určit, zda je člověk důležitý, či nikoliv. Někteří lidé to takto posuzují a je to špatně.

Uvažme muže, jenž má vystudovanou střední školu. Ve své činnosti je vynikající a firma, pro kterou pracuje, ho nemůže postrádat. Další muž, jehož si představíme, vystudoval dvě vysoké školy. Co se týče manuální zručnosti, je na tom bídně, spíše se dá říci, že je nešika.
A teď se ptám já vás, kterého muže byste vzali do své firmy? Schopného pracanta, jenž si váží své práce, dokáže být pro svou firmu užitečný, nebo muže, čerstvě vystudovaného, který si váží více svých titulů než perspektivní činnost firmy?

Když se řekne vzdělání, vybaví se mi na prvním místě škola. Vám také?
Samozřejmě, že v dnešní době je vysoká škola pro současné bytí důležitá, dá se říci nepostradatelná. Ptal jsem se kamaráda na jeho život. Odpověděl mi: "Jakožto člověk jsem selhal. Nemám vystudovanou vysokou školu, z práce mne propustili, moje dívka se mi straní a když si hledám novou práci, před masou vysokoškolských hlav nemám na trhu práce žádnou šanci." Odpovídám mu, že jako člověk má pro mne nesmírnou váhu. Když mi bylo nejhůře, tak to byl on, kdo za mnou přišel a pomohl mně dostat se zpět z bídy.
Je to normální posuzovat se tímto způsobem? Opravdu tak moc záleží na vzdělání? To nechám na vás.

Vzdělání hraje na trhu práce nesmírnou roli. Firma raději přijme muže, který má vystudovanou vysokou školu namísto uchazeče jen se střední školou.
Na vysoký post se člověk bez vzdělání prostě nedostane. Může být sebechytřejší, může být manuálně zručný, ale bez dobrého vzdělání se v dnešním světě neobejdeme. Jaký názor na to máte vy? Volíte své přátele podle vzdělání? Nemyslíte si, že je to hloupost? Jako čtenář máte v rodině určitě někoho, kdo nemá vysokoškolské vzdělání. Berete ho tedy za méně cenného? Zamyslete se nad tím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Význam vzdělání (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)