ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 97x Prosím, ohodnoť práci

Význam hudby pro člověka

Jaký je význam hudby pro člověka? Tak na tuhle otázku by mohl každý člověk odpovědět po svém. Hudbu vnímá totiž každý po svém. Pro někoho je hudba jen koníčkem, zábavou, odpočinkem, ale také třeba prací. Například pro takového DJ nebo hlasatele v rádiu je huba každodenním přítelem. Každý den pouští lidem různé druhy muziky. Od klasických českých dechovek až po hiphopové písničky. Tento člověk musí prostě hudbě rozumět chtě nechtě. Každý vnímá muziku jinak. Ta starší generace lidstva poslouchá spíše takové typy, jako jsou Gott, Bílá, Smolík nebo teď strašně známí Eva a Vašek. Zato ta naše, teenagerovská, si tyhle písničky rozhodně dobrovolně nepustí. Nám se líbí rock, hiphop, metal, punk a mnoho dalších hudebních stylů. Já osobně poslouchám tu rockovou a punkovou muziku. Ale mnohokrát si pustím i normální rádio. Hudbu poslouchám skoro pořád. Ať už při malování, běhu, při učení a nebo ve vaně. Když mám dobrou náladu, pustím si nějakou rychlou, rytmickou muziku. Naopak když mám náladu pod psa, pustím si spíš nějakou pomalejší písničku. Lidé jsou prostě různí a mají k hudbě jiný vztah. A tak to bude napořád. K závěru bych ale řekla, že hudba byla, je a taky pořád bude nezbytnou součástí lidského života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: pipo, 15.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Význam hudby pro člověkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­