ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Vysněné zaměstnání: profesionální sportovec

V následující úvaze bych se chtěl zamyslet nad tím, proč se v dnešní době chce tak velké množství lidí stát profesionálními sportovci i nad tím, jaké jsou klady a zápory této práce.

Většina lidí již odmalička sportuje a ke sportu si zachovává určitý vztah až do dospělosti. Sport je příjemnou zábavou, odreagováním se od každodenních problémů a v neposlední řadě relaxací. Ovšem jen do té doby, dokud se nedostaneme na profesionální úroveň... A právě na této úrovni se chce spousta lidí sportu věnovat.

To, že i sportovci musí tvrdě trénovat několikrát denně, teď pomineme. Raději bych se zaměřil na stránku jejich finančních příjmů. Myslím si, že platy vrcholových sportovců jsou několikanásobně vyšší, než by měly být.

Existuje minimum lidí, kteří již odmalička mají ve výběru své profese jasno. Většině se ale zamlouvá sportovní kariéra, neboť být sportovec pro ně znamená mít spoustu peněz a dělat práci, která je baví. Co víc si přát, že?
A doslova pohádkové platy sportovců jejich názory ještě více upevní. Samozřejmě, podobně jako u každé práce, ani být plavec, fotbalista, hokejista či tenista není žádný med. Ale mám za to, že o kteroukoliv práci by byl stejně velký zájem jako o sport, kdyby byla i stejně dobře placená. Kdyby lidé, kteří se živí velmi náročnou prací místo svého současného platu, jenž činí třeba jen deset tisíc korun měsíčně, dostávali tisíců sto, vím zcela určitě, že by se o daný obor rapidně zvedl zájem.
V současné době se šetří, kde se dá, tak jak je možné, že platy sportovců se neustále zvyšují, zatímco platy u zedníků, učitelů a dalších podobných zaměstnání se spíše zmenšují nebo stagnují? Ano, je těžké být profesionálním sportovcem, ale která práce je snadná?
Jasné je, že sportovci musí být po zásluze odměněni, ale že takto vysoké platy jsou zde nutností, to si opravdu nemyslím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.09.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vysněné zaměstnání: profesionální sportovecMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­