ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Výhody a nevýhody sociální skupiny, do které patřím

Sociální skupinou se rozumí sdružení dvou a více osob, které mají některé společné cíle a vytvářejí společné normy. A proto jsem si k posuzování výhod a nevýhod sociálních skupin vybrala tu, která je mi ze všech nejbližší - moji rodinu.
Když si položím otázku, jaké výhody má pro mě rodina, můžu docela jistě odpovědět, že mít okolo sebe rodiče, sestru či jiné blízké příbuzné je už samo o sobě velikou výhodou. Mít někoho, na koho se mohu spolehnout, komu budu opravdu důvěřovat, člověka, který mě nezklame a pomůže, bude-li třeba, je v dnešní době plné nenávisti, neosobních vztahů a zločinu, jak se tak říká, poklad. Popravdě řečeno, kdybych měla jmenovat všechny výhody, které mi soužití s těmito lidmi poskytuje, popsala bych desítky a desítky stran.
A jaké má rodina nevýhody? To je další otázka k zamyšlení. Podle mého názoru, u většiny rodin v boji mezi výhodami a nevýhodami jasně vítězí klady, ale najdeme i pár záporů, které by člověka mohly ovlivnit. Tak například přehnaná péče. Rodiče to se svými dětmi určitě myslí dobře, ale když je takovému "dítěti" už třeba 30, rozhodně už se o sebe dokáže postarat i sám. Nebo třeba přílišná citová péče. To se pak po odloučení od rodiny trápí nejen rodiče, ale i jejich potomek. Mezi nevýhody může též patřit nějaká dědičná nemoc, ale s tím se prostě nedá nic dělat.
Myslím, že ta moje rodina je pro mě tou nejlepší sociální skupinou, jaká může být a proto jí i ty drobné chybičky dokážu lehce odpustit. Zkuste to taky!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Emily, 12.01.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výhody a nevýhody sociální skupiny, do které patřímMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­