ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Všude dobře, doma nejlíp

To opravdu jsou všichni doma tak rádi?
Ano, máme tu jídlo, postel, vlastní pokoj nebo dokonce domácího mazlíčka, kterého milujeme. Ale když vezmu v úvahu nynější situaci, připadá mi to doma jako ve vězení. V kuchyni na mě nečekají moji kamarádi, se kterými tak ráda trávím čas. V koupelně nepostávají učitelé, kteří mě učí v "ZUŠce" hrát na mé oblíbené nástroje. Neotevřu dveře od sklepa a nevejdu jimi do naší třídy ve škole, kam jsem sice dříve nechodila úplně s nadšením, ale teď mi vážně moc chybí...

Když to vezmu z té světlejší stránky, doma mám víc volného času. Můžu si dočíst knížku, na kterou jsem ve školní dny měla moc unavené oči. Mohu se kouknout i na filmy a seriály - tak dlouho se na ně chci už podívat... Můžu si také předělat pokoj, protože na to prostě mám čas.
Doma si rovněž uvařím svoje oblíbené jídlo a nemusím jíst to ve školní jídelně. Ale zároveň si nemůžeme s kamarády skočit po obědě něco koupit a postěžovat si na tu koprovou omáčku a černé brambory, co nám zase dali.

Doma je dobře, ale trávit čas i kdekoliv jinde je lepší.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anna Barešová, 26.03.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Všude dobře, doma nejlípMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­