ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.41
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Voda - základ života

Voda - základ života. Toto vždy platilo, platí a platit bude. Pokud dojde voda, nebude život. Pokud dojde ropa, bude...co?
Předpokládá se, že ropa do roku 2050 buď dojde, nebo lidstvo najde jinou alternativu a nebude potřeba. Ale vodu jde vyplývat a znehodnotit úplně stejně jako ostatní přírodní zdroje.

O budoucím nedostatku vody se překvapivě moc nemluví. Většina lidí ví, že fosilní paliva při stejné spotřebě vydrží ještě 40 - 60 let, při největších úsporách až 220 let. Ale kdo řeší, že již dvacet let trpí téměř 40 procent obyvatel Země nedostatkem vody a kolem roku 2025 se voda stane nedostatkovým zdrojem stejně jako jiné, daleko dražší zdroje?

Voda je ta nejcennější a současně nejobyčejnější věc, přitom již v dnešní době je 39 států světa závislých na jejím dovozu a 90 procent lidí žije v zemích, které se o její zdroje musí dělit se sousedy. Už dnes má 700 milionů obyvatel ze 43 zemí méně vody, než je její minimální potřeba, a do roku 2025 má počet těchto obyvatel vystoupat až na 3 miliardy.

Proto je vidět, že boj o Arktidu není jen bojem o její obrovská ropná ložiska a zásoby zemního plynu, ale také - a možná hlavně - o pitnou vodu. Jeden ze soupeřů je Rusko. Stát, který se nemusí bát nedostatku, protože spotřebuje pouze 2 procenta svých zdrojů vody, ale spíše možných budoucích útoků na své území z důvodu ukořistění této vzácné suroviny.

Už teď bychom se měli zamýšlet nad tím, co je pro nás důležitější a začít se chovat ohleduplně. K čemu nám bude, že budeme mít na co jezdit, když budeme mezi těmi třemi miliardami?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ell37, 06.05.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Voda - základ životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­