ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 30x Prosím, ohodnoť práci

Vliv televizních programů na děti

OSNOVA:

I.a) Člověk a televize
II.a) Otázky
b) Vliv televize
c) Televize - velký nepřítel
d) Pasivní zábava
III.a) Můj názor na televizi

Televize je v dnešní době považována za standardní vybavení bytu každého člověka. Kdybych se zeptala někoho z mých kamarádů nebo známých, myslím si, že se mezi nimi již nenajde nikdo, kdo by doma neměl televizní přijímač, video nebo DVD přehrávač.

Položme si pár otázek. Mají televizní programy na dnešní společnost a především na děti nějaký vliv? Neměli se naši předkové bez ní lépe? Je to ztráta času nebo prostředek k zpříjemnění chvil? Často si sama kladu tyto otázky.

V televizi je mnoho zajímavých programů pro dospělé i pro děti, které mohou například z dokumentárních pořadů čerpat cenné informace pro školní výuku. Z pohádek poznávají "dobro a zlo" a jiné lidské vlastnosti. Na druhou stranu se domnívám, že do televize nepatří velké množství akčních filmů, v nichž se objevuje mnoho agresivity a násilí. Pokud diváci vyžadují tyto programy, měly by se na obrazovkách objevovat až po 22. hodině.

Z důvodu existence televize je dnešní společnost informovanější o událostech ze světa i ze svého okolí, ale před jejím vznikem spolu děti více komunikovaly a také se udržovaly bližší vztahy mezi generacemi.

U komedií a jiných humorných filmů si odpočineme a zapomeneme na starosti všedních dnů, ale televizi bychom měli sledovat s mírou. Sledování televizních programů je pouze pasivní zábavou, mnohem užitečnější je aktivní prožití dne nebo večera tím, že si třeba zasportujeme s přáteli nebo si zajdeme s kamarády do lesa či ZOO.

Myslím si, že televize je velmi dobrý prostředek ke komunikaci ve společnosti, poskytuje mnoho nových informací, poznatků i zábavu, ale užívání televize se nesmí změnit v závislost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kačenka.K, 11.04.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vliv televizních programů na dětiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­